Yükselen Burç Nasıl Tespit Edilir, Anlamı Nedir?

yukselen burc bulmaBirçoğumuz sadece doğum gününe göre sadece bir burç olduğunu zanneder. Herkes “Burcun ne?” diye sorar. Halbuki çok daha önemli bir burç çeşidi daha olduğunu biliyor musunuz? “Yükselen Burç” sizin dış dünya ile olan ilişkilerinizi önemli derecede belirler ve ruh ile ilişkilidir. Aşağıdaki açıklamalarda Yükselen Burç Nedir? Nasıl Tespit Edilir? Nasıl Öğrenilir? gibi sorularınızın cevabını bulacaksınız.

Yükselen Burç Nedir, Ne Anlama Gelir?

Yükselen Burç, astrolojide doğmuş olduğunuz zaman ve yerin konumuna göre güneşin o gün itibariyle battığı yerin tam karşısında yer alan noktadır. Siz doğduğunuz anda doğu ufkunda hangi burç yükseliyorsa ona yükselen burç denir.

Yükselen burç güneşin her sabah doğu ufkunda yükseldiği derecedir. Yükselen burç kişinin, dış dünyaya karşı gösterdiğimiz tepkilerini, fiziksel özelliklerini ve çevre tarafından nasıl algılandığını belirler.

Yükselen burç horoskopumuzda 1. evle ilişkilendirilir. 1. evinizde hangi burç varsa etrafınızdaki insanlar sizi ona göre değerlendirilir. İç dünyanız farklı olsa da güneş sizin karakterinizi ve enerjinizi belirler. Yükselen burçlarınızda dış dünyaya iç dünyadan çok daha fazla tepkiler gösterilir.

Yükselen burç doğum haritasında çok önemli etkilere sahiptir. Ruhla bağlantılı en önemli noktadır.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır, Tespit Edilir?

Yükselen burcunuzu hesaplayabilmeniz için doğum saatinizi, gün-ay-yıl ve dakikasına kadar bilmeniz gerekir. Yükselen burcunuzu hesaplarken doğduğunuz yerin enlem ve boylamı çok ciddi önem taşır.

Yükselen burcunuzu tespit edebileceğiniz birçok internet sitesi vardır. 

Yükselen Burç

Yabancı sitelerdeki sonuçlara bakmak isterseniz: Find out your Ascendant

Buna Benzer Diğer Yazılar...

1 Yorum

  1. şükran arslan says:

    anlamadım ben

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*