Yüksek Lisans, Doktora KYK Burs, Kredi Başvurusu 2013-2014

KYK başvuruları ara sınıf öğrenciler ve yeni kayıt öğrencinin başvurularının ardından 9 Eylül 2013‘te tekrar başlayacak. Yeni başvurular Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrenciler için alınacak.

Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yüksek öğretim programlarına yerleşen kişiler için Kyk burs, kredi başvuruları 09 Eylül-22 Eylül 2013 (22 Eylül dahil) tarihleri arasında alınacak.

yuksek-lisans-doktora-kyk-burs-kredi-basvurusu-2013-2014

NOT: Yeni açılacak başvuru döneminde dikkat edilmesi gereken nokta  ara sınıf ve üniversiteyi bu sene LYS sınavı ile kazanan öğrencilerden başvuruları kaçıranların başvurmaması gerektiğidir. Birçok öğrenci bu dönemde ek başvuru alındığı zannederek başvuru yapmaktadır. Bu başvurular geçersiz sayılacaktır. 

Buna Benzer Diğer Yazılar...

57 Yorum

 1. güven mutlu says:

  ben lisans ve yüksek lisanta öğrenim kredisiyle ödüllendirildim öğretmen çocuğu olmam bir kardeşimin ankara gibi yerde en pahalı bölümde okumasına rağmen, annem çalışmıyor ve hala baba eline bakıyoruz. şimdi ailemden de bağımsızım 26 yaşına gelmiş birini de hala memur çocuğu diye öğrenim kredisiyle ödüllendirmemelri için napmamız gerekiyor. doktorada kredi almam benim intiharım anlmına geliyor hayata 100 milyar borçla mı başlayalım. bunun için napmalıyım ?

 2. sevgi can says:

  yüksek lisans burs ve kredi başvuruları ne zaman lütfen bilgisi olan cavap bekliyorum .

 3. mina sabzi says:

  ben doktora öğrencisiyim türkiyede . yabancı uyruklular için de burs veriliyormu? başvuru yapa biliyormuyuz?

 4. ebrulisanatı says:

  ben yüksek lısansa bu donem basladım . ara donemde burs basvurusu olmuyormuş bildigım kadarıyla . fakat gecen yıllarda ara donemde de burs basvuruları bır defa yapılmıs.. buda yogun talepten dolayıymış.. arkadaşlar burs basvurusu iiçin hepimiz dilekçe yollarsak belki ara donemde burs basvuru yapma sansımız olur …

 5. Serdar Akalın says:

  Bahar döneminde yüksek lisansa başlayacak arkadaşlar başvuru normal şartlarda açılmıyor fakat 2009 da böyle bir uygulama olmuş. Yök’ü arayıp bilgi alan arkadaşlara dilekçe yazarsanız açılma ihtimali olabilir demişler. yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü kredidaire başkanlığı söğütözü mah.2176 sok.no:25 çankaya/ankara adresine yeterince dilekçe gönderirsek başvuru açılabilir

 6. saadettin ayaz says:

  bahar döneminde yüksek lisansa başlayacağım. kredi veya burs veriliyor mu?

 7. gul can says:

  bahar donemi yuksek lisans icin burs alabiliyomuyum bilgisi olan arkadaslar yazarlarsa sevinirim

 8. süheyla tuğa says:

  merhaba ben şimdi 4.cü sınıfım kyk dan burs alıyorum yüksek lisans yapmayı düşünüyorm tekrar başvursam yüksek lisans bursu çıkar mı

 9. kadriye sahin says:

  bahar döneminde yüksek lisansa basvurmak istiyorum kyk bana bahar döneminde kredi veririmi yoksa eylülde mi basvuru yapmalıyım ?

  • ayşegül özdemir says:

   bu durumu bende merak ediyorum fakat henüz bir bilgiye ulaşamadım beni de bilgilendirirseniz sevinirm

 10. ebru topbaş says:

  merhaba ben ek yeleşmeyle yerleştim ve2.dönem için burs başvurusu yapmak istiyorum acaba bu mümkün mü?veya sene ye yaptığım da cıkma olasılığı ne olur 2.sınıf olunca şansım azalır mı diye soruyorum.cevaplarsanız sevinirim.

 11. ayşe sena says:

  yüksek lisans bursunun kesilmemesi için ders ortalamasının kaç olması gerekiyor aceba…?

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*