Üniversite Program Tercih Kodları 2013 ÖSYM


Üniversite Program Tercih Kodları 2013 ÖSYM
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

18 Temmuz 2013 üniversite tercih işlemlerinin son günü. Daha önceki yazımızda son günün neler getirebileceğini belirtmiştik. Ayrıca bu konuda ÖSYM’nin de uyarıları var. Tercih işlemlerini başvuru merkezlerinden yapacaklar için 18 Temmuz 2013 saat 17:00′a kadar, internet üzerinden ais.osym.gov.tr internet sitesinden bireysel olarak yapacaklar için de 23:59′a kadar süre var.

Son zamanlara bırakarak çeşitli sistem problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. ÖSYM öğrencileri üniversite tercih işlemlerini bir an önce yapmaları konusunda uyarıyor. Ayrıca tercih sürelerinin uzatılmayacağı da söylenenler arasında.

Üniversitelerin program tercih kodları http://rehberlik.osym.gov.tr adresinden öğrenilebilir.

veya bütün üniversitelerin program tercih kodlarının bulunduğu 2013 LYS TERCİH KILAVUZUnu inceleyebilirsiniz.2013-2014 EK YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU İNDİR

Üniversite tercihlerinizi yaparken http://ais.osym.gov.tr internet sitesine T.C. kimlik numaranız ve ÖSYM şifrenizle birlikte gireceksiniz.

2012 ÖSYM Tercih İşlemlerini yaparken de üniversitelerin program kodlarını kutulara girip onayladığınızda kontrol etmeniz amacıyla otomatik olarak karşınıza “üniversitenin adı ve bölümü” gelecek. Bu onaylara dikkatlice baktıktan sonra tercihlerinizi kaydedin.

Tercihleri kaydettikten sonra “Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir.”  uyarısını mutlaka görmeniz gerekiyor. Kayıt yaptıktan sonra herhangi bir sistem hatası sebebiyle bu uyarıyı göremezseniz tercihlerinizin gönderilmemesi riski ile karşılaşmış olursunuz. Bu durumda bir ÖSYM bürosuna giderek işleminizi kontrol etmeniz gerekecektir.

Tercihlerinizi ÖSYM başvuru merkezlerinden yaparsanız:

Tercih Hizmeti Ücreti : 3,00 TL
Tercih Süresi : 8-18 Temmuz 2013
Yeni Şifre Edinme Ücreti : 2,00 TLKim Ne Demiş: üniversite kodları,üniversite tercih kodları,ösym üniversite kodları,universite bolum kodlari,üniversitelerin kodları,üniversiteler ve kodları,üniversite tercih kodları 2013,üniversite kodları ösym,ösym tercih kodları,üniversitelerin tercih kodları8 July 2013 Saat : 12:40

“Üniversite Program Tercih Kodları 2013 ÖSYM” için 2 Yorum

  1. şehmus can says:

    ya arkadaşlar bu tercihler nasıl yapılıyo

    • Süleyman B. says:

      ilk önce hangi okula ve bölümüne gitmek istiyorsan seçeceksin ve okul kodlarını buradan http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2012/OSYS/2012OSYSKONTKILAVUZ.pdf bulacaksın. en fazla 30 tercih yapma hakkın var. ilk sıralara en çok gitmek istediğin okulları yazıyorsun. sonra tercihlerini istersen ais.osym.gov.tr adresinden istersen de herhangi bir başvuru merkesinden (okullardan) tercihlerini yapıyorsun. sana önerim deneyimli bir rehber öğretmene danışarak tercihlerini yap.

Üniversite Program Tercih Kodları 2013 ÖSYM Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

11 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)