Üniversite Mezunu Polis Alım Başvurusu, Ne Zaman Şartlar Neler?

Üniversite Mezunu Polis Alım Başvurusu, Ne Zaman Şartlar NelerÜniversite mezunu işsizlere müjdeli bir haber var. Emniyet Genel Müdürlüğü 2830 yeni polis alımı yapacak. Başvurular 3 Eylül’de başlıyor.

Adaylarda aranacak ilk şart üniversite mezunu olmaları. En az 4 yıllık yüksek öğretim kurumlarından birinin bitirilmiş olması gerekiyor. Yurtdışında eğitim gören lisans mezunları da polisliğe başvurabilecek. Tabi ki üniversitenin denklikleri Türkiye’de kabul ediliyorsa.

Polislik için üniversite diploması tek başına yeterli değil. Adayların KPSS’den de 60 veya üzeri puan almış olmaları isteniyor. Başvurularda P3 puan türü esas alınıyor. Adaylar emniyet tarafından spor ve mülakat gibi çeşitli sınavlara tutulacak. Çetin ve tehlikeli şartların mesleği polisliğe elverişli olup olmadıklarına bakılacak. Bu sınavları başarıyla geçenlerin arasından toplam 130’u bayan 2830 polis alınacak.

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerine yapılacak başvurular 3 Eylül 2012 Pazartesi günü başlıyor. Son başvuru günü ise 21 Eylül 2012.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

1 Yorum

  1. Mehmet Akif ERSOY says:

    2 yıllık üniversite bitirmiş adaylar için polisliğe başvurma şansı veya başka bir avantaj gibi hakları var mı ?

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*