Tüp Bebek Tedavisini Devlet Karşılıyor Mu?

tup bebek tedavisiAşağıdaki söylenti internette dolaşmaya başladı ve sağlık bakanlığından açıklama geldi.

SGK yine tartışmalı bir düzenlemeyi uygulamaya koymaya hazırlanıyor. SGK tüp bebek uygulamalarının sağlık sigortası kapsamından çıkartılmasını istedi. Bu öneri kabul edilirse parası olmayan çocuk sahibi olma hayalini bile kuramayacak.

SGK’nın “tüp bebek sigortadan çıkarılsın, tüp bebek yapmak isteyenler kendi ödesin” önerisi Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında gündeme geldi. AKP döneminde kısıtlamaya gidilen tüp bebek uygulamasında 23-39 yaş arasındaki çiftlere 2 seans hakkı verildi.

Tüp bebek uygulamasının tamamen ödeme kapsamından çıkarılmak istenmesine halk tepkili. Masraflı olan tüp bebek uygulamalarında özellikle yoksul insanlar zor durumda kalacaklar. SGK sadece tüp bebeğin ödeme kapsamından çıkarılmasını önermedi. Bir başka öneri de diş ve çene çarpıklıklarının tedavisi olan ortodonti tedavisinde yapıldı. SGK bu hizmetlerin ödeme kapsamı dışına alınmasını istedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI HABERİ YALANLADI: Sağlık Bakanı Recep Akdağ, tüp bebek uygulaması yaptıranların masraflarının SGK tarafından karşılanmayacağı iddialarını yalanladı.

İddiaya göre SGK bundan böyle tüp bebek masraflarını ödemek istemiyordu. Bakan Akdağ da tüp bebeğe umut bağlayan çiftleri rahatlatan bir açıklama yaptı, bunlar dedikodu dedi.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*