Sınavsız Lise ve Meslek Lisesi E-Kayıt Sonuçları Ne Zaman 2012-2013

duz lise meslek lisesi ekayitlar 2012 2013Yeni eğitim sistemine yönelik çalışmalar devam ediyor. Veliler okul kayıtlarını nasıl yaptıracağını merak ediyor. İlkokullardan sonra sınavsız öğrenci alan liseler de yeni öğrenci kayıtlarını E-KAYIT sistemi ile elektronik ortamda yapacak

Duyuru: MESLEK LİSESİ 2012 E-KAYIT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Eğitim sistemine bir yenilik daha eklendi. Bundan böyle sınavsız öğrenci alan liselere yeni öğrenci kayıtları ilkokullarda olduğu gibi elektronik ortamda e-kayıt ile yapılacak. Bu kapsamda öğrencilerin tercihleri doğrultusunda ikamet adreslerine en yakın liseye yerleştirilmeleri sağlanacak.

Sınavsız öğrenci alan liseler ve meslek liseleri adrese dayalı kayıt sistemine göre oluşturulacak. Genel liseye kayıt oalcak adayın ikamet adresi okulun bölgesi dahilinde ise kaydı yapılacak. Meslek liselerine kayıtlar ise bölge sınırlaması olmaksızın 10 okul arasından tercihli olarak yapılacak. Adaylar hem genel liseye hem de meslek lisesine kayıt yaptıramayacak. Aday kayıtlarının tamamlanmasının ardından kayıt sonuçları en geç 7 Eylülde e-okul.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

Sınavsız lise ve meslek lisesi e-kayıt sonuçları açıklandıktan sonra kesin kayıt işlemleri okul müdürlüklerince 7-14 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Mazeretleri nedeniyle 13-31 Ağustos tarihleri arasında aday kayıtlarını yaptıramayanların mağdur olmamaları için kayıt ve yerleştirme işlemleri devam edecek.

Öğrenci ve velilerden kayıt sırasında hiçbir surette kayıt parası veya bağış adı altında para alınmayacak. Gereksiz belge istenmeyecek.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

399 Yorum

  1. derinn says:

    sınavsız mesleklisesinin çocuk gelişimi bölümene girebilirmiyiz diploma puanıyla

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*