Sağlık Raporu Nereden Alınır 2013

Bir iş yerine başvururken gerekli olan sağlık raporu almak artık paralı oldu. Peki yeni yasaya göre sağlık raporu nereden alınır?

Önceden ücretsiz olarak verilen sağlık raporu 1 Ocak itibari ile ücretlendirildi. Vatandaşlar Bakanlığın göstermiş olduğu sağlık kuruluşlarından almak sağlık raporu nereden alınır 2013kaydıyla, 50 ile 100 lira arasında değişen bir ücret karşılığı bu raporu alabilecek.

Sağlık Raporu Nereden Alınır 2013

Yeni Kanuna göre, işe girişlerde gerekli olan sağlık raporu,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilen ortak sağlık güvenlik birimleri ile Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan sağlık birimlerinden para karşılığı alınacak.

Sağlık Raporu Almak Kaç Para 2013

Bakanlık tarafından belirtilen sağlık kurumlarından bu belgeyi temin edebilmek için 50-100 lira arası bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

19 Yorum

 1. halil güney says:

  boşa şikayet ediyorsunuz beyler %50 oyu nerden aldı bunlar gözümüze baka baka yalan söylüuyor hala oy veriyoruz şimdide şikayet ediyoruz yarın seçimde yine akp ye oy vereceksiniz neden şikayet ediyorsunuzki bir FİL YETMEZ BİRKAÇ FİL DAHA OLMALI ANCAK AKILLANIRIZ

 2. giray kaya says:

  emine ile tayyibin boğazına dizilsin inşallah zaten millet işsiz işbulmak için habire sağlık raporuna para yatırıyor fakirin sırtından geçiniyorlar allah belanızı versinnnnnnnn

 3. emrah mutlu says:

  ınsanmısınız sız soygucular zehir olsun baska bısey demem

 4. ahmet nur says:

  artık herşeyi para olmuş insanları düşünen yok ki yazıklar olsun

 5. ercan gök says:

  ampul kafalı heriflerden ne beklenir

 6. Kaan BAL says:

  Devletin özel sağlık kuruluşlarına halkını peşkeş etme kampanyası….Ya sen devletsin, halkın sağlığı harici temel görevin başka ne olabilir…FİLİSTİNMİ?

 7. simge aksu says:

  bu ne ya şimdi parası olan var olmayan var millet ekmek parasını zor buluyor sağlık raporuna bu kadar para verilir mi ayak üstü soygun bu olsa gerek

 8. yusuf özinal says:

  izmir’de yeni iş başı yapacak insanlar ya çiğli yada torbalı verem savaş dispanserinden sağlık raporu alabilecek nasıl bir uygulama izmirden kalkacaksın torbalıya yada çiğliye gideceksin vatandaşa işkence birde 50tl para yatıracaksın.izmirde başka hastane yokmuuu yuh.

 9. serkan aydın says:

  cevabım hüssama hüssam diyor ki sağlığınızı düşünüyor devlet.diyelim öyle ve diyelim akciğerimizde sorun çıktı ve işe alınamadık yada sözleşmeyi yeniliyemedik.hem işssiz hemde sigortasız kalıcaz!!!

 10. aslan can says:

  allahı olmayanların allah korkusu da olmaz.
  yazık güzelim ülkeye, yazık işçiye emekçiye!
  hakkımız haram olsun.

 11. hüsamm says:

  yaa ne saçma yorumlar yazmışsınız arkadaş tamam para çıkıyor cepten ama herşey sizin için sağlınız geleceğiniz için neden her halta muhalefet oluyorsunuz önceden hiç sigortasız çalışıyordunuz yaa o günleri çabuk mu unuttunuz.iyilik yaramaz size yaa

  • Y C says:

   eğitim – sağlık en başta ücretsiz olması gereken şeyken zaten neden yapması gerekeni yapmadığı için hükumetin g.tünü yalayayım. kraldan çok kralcı olma! bakkala gittiğinde iki ekmek istediğinde bakkala; aferin çok güzel ekmek verdin bravo sana mı diyorsun? İnsanların eğitimi arttıkça bunların önünde daha dik duracaktır ama senin gibi kısıtlı düşünenler sayesinde bu ilerleme yavaş yavaş da olsa artacaktır. hastaneler bedava oldu diyorlar bu mu saglık devrimi! 3 tl lik ilaca eczanede 20 tl ödüyorum ki her ay maaşımdan 750 tl SGK kapsamında para kesiliyor. eskiden hastanede alıyorlardı parayı tek fark bu.

 12. Murat İNAN says:

  Her zaman ki gibi olan gene garibana oluyor ne diyim hepsi Allahından bulsun…

 13. mekke says:

  ASGARI ÜCRETE GECINEN HALKI ANCAK TÜRKİYE SOYARR….diyecek bırsey yokkkk para vermemm

 14. Ahmet Can says:

  1. Önce Sağlık Belgesi Vermeye yetkili bir kurum buluyorsunuz.2. Bi polikliniğe gidip Akciğer Filmi çektiriyorsunuz.3. Sonuçları aslıp anlaşmalı kuruma gidiyorsunuz 4. Orada doktor form dolduruyor tansiyonunuzu ölçüyor, akciğerinizi dinliyor 43TL verip Raporunuzu alıyorsunuz. Toplam 60 TL. işssizseniz paranız yoksa , bulduğunuz işe de giremiyorsunuz böylelikle. Sonuç olarak yine birilerinin cebi doluyor. Yine gariban kesimin tüyleri yolunuyor. Yok İsparklar yok, PTT den 1 tl lik şifreler, yok işssizlik sigortasıymış( kessinler sigortayı , sen ayrılınca işten sigortadan yararlamnımıyon ozaman kesmeyin , ben ayrılıncxa nolacak heba mı olacak kewsintiler, yok bilmem sağlık belgesi 60 tl dediğim gibi olan yine emekçiye ve dar gelirliye oluyor, kimseden medet beklemeyin sizi düşünen yok. Şansınız varsa iyi bir işe girerseniz o işyerinin patronu gerçekten sağ duyulu ve baba bir adamsa sizi iyi şartlarda çaklıştırır ve biraz rahat ederseniz yoksa bu işler partiyle martiyle yok kasımpasşadan gelip fakirin kurtarıcısı imajı çizenlerle olmaz

 15. alperen kocaeli says:

  rapora verecek param olsa ne diye çalışayım…

 16. tuğçe karabulut says:

  daha neler görücez acaba ya para olmadığı için iş arayışındayız işi buluyoruz cebimizdeki son parayıda saçma sapan bi kağıt parçasına veriyoruz

 17. serkan eryiğit says:

  allahından bulamazlar bunların allahı yokki…….

 18. metin inan says:

  bu ne terbiyesizlik eskiden sağlık ocağından ücretsiz alıyorduk şimdik ben her sene rapor parasımı vereceğim yuh bu yasayı çıkarana da uygulayana da yuhhhhhhhhhhhhhh zati her yıl girdi çıktı yapıyolar hemde sağlık raporu istiyolar sadace allahınızdan bulun o kadarrrrrrrr..

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*