Oy Kullanma Yeri-Sandık Bilgisi Sorgulama | 2014 Yerel Seçimler

30 Mart Yerel Seçimleri Oy Kullanma Yeri Öğrenme, 2014 Yerel Seçimde Nerede Oy Kullanacağım, 2014 Yerel Seçimler Sandık Bilgisi, 2014 Yerel Seçim Seçmen Bilgisi Sorgulama, www.ysk.gov.tr
2014 Yerel Seçimlerinde kimin nerede oy kullanacağı belli oldu. 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin oy kullanma yerleri açıklandı.

YSK’nın sitesinde açıklanan seçmen sorgulamasındaki adres bilgilerine, oy vereceğiniz yer, sandık ve sıra numarası gibi yeni bilgiler eklendi.

oy kullanma yeri sorgulama

Yüksek Seçim Kurumu’nun aşağıdaki internet sitesiden oy kullanacağınız yeri, sandık bilgisini sorgulayabilirisniz.

Önceden yapılan seçim yeri sorgulamalarında çok fazla bilgi sorulmuyordu ancak bu sefer 7 adet bilgiyi sisteme girmeden sorgulama yapılmıyor.

 • Nüfusa kayıtlı olduğu il
 • NÜfusa kayıtlı olduğu ilçe
 • T.C. Kimlik numarası
 • Cilt no
 • Aile sıra no
 • Sıra no
 • Resimdeki doğrulama kodu

Sandık Bilgisi – Nerede Oy Kullanacağım?

Buna Benzer Diğer Yazılar...

2 Yorum

 1. İsmet Soyaslan says:

  BURSA OSMANGAZİ İLÇESİNDE İKAMET ETMEKTEYİM.30 MART 2014 PAZAR GÜNÜ YAPILAN SEÇİMLERDE 2072 NOLU SANDI KURULU BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPTIM. ÖNERİLERİM; 1-KURULDA MEMUR ÜYENİN BAYAN OLMA ZORUNLULUĞU OLMALI. 2- BELEDİYEDE GÖREVLİ MEMUR OLMAMALI. 3-SAYIM SONUNDA KURUL ÜYELERİNİN APAR TOPAR GÖREV YERİNİ TERKETLERİNİN ÖNLENMESİ İÇİN MUTLAKA YAPTIRIM GETİRİLMELİ. 4-SEMİNERDE TUTANAK DOLDURMA ÇOK İYİ ŞEKİLDE UYGULAMALI ANLATILMALI SEMİNERE ANGARYA GÖZÜYLE BAKILMAMALI. 5- SANDIK BAŞKANLARI SEÇİM SONUNDAKİ SÜREÇTE KURUL ÜYELERİYLE İLGİLİ BİLGİ VE GÖRÜŞ AKTARIMINDA BULUNMALARI SAĞLANMALI. 6- MUTLAKA TUTANAK DOLDURMAYA YARDIMCI OLACAK YETKİLİ VE BİLGİLİ KİŞİ İSTİHDAMI HER SEÇİM ÇEVRESİ İÇİN SAĞLANMALI. 7- BİR SINIFTA İKİ SANDIK KURULU BULUNMASI ÖNLENMELİ. 8- İKİ KABİN KURULMALI. 9-SEÇMEN LİSTESİNDE İSMİ OLDUĞU HALDE VEFAT EDEN SEÇMEN VARSA SANDIK KURULU BAŞKANINA BİLGİ GÖNDERİLMELİ. ÖĞLEN KİŞİNİN YERİNE OY KULLANIMI MUTLAKA VE MUTLAKA ÖNLENMELİ. CİDDİYET SAĞLANMALI.

 2. kamil deveci says:

  niğde ili ulukışla ilçesi alihoca köyünde ikamet etmekteyim. 2014 yerel seçimlerinde horoz köyünde 1044 nolu sandıkta sandık kurulu başkanı olarak görev yaptım. hiçbir sıkıntı olmamıştır. fakat benin ricam daha önceleri 2 sandık konulurken bu seçimde tek sandık kurulmuştur . 370 seçmen olması hasebiyle vakit açısından biraz sıkıntı olmuştur. bu nedenle tekrar 2 sandık konulması hususunda bilgilerinize sunmak istiyorum saygılarımla………….

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*