ÖSYM Aday İşlemleri Şifresi Ücretsiz Alma | ais.osym.gov.tr

ÖSYM artık bütün sınav sonuçları sorgulamasında TC Kimlik numarasının yanı sıra adayın ais.osym.gov.tr adresine giriş şifresini de istiyor. Bu sebepten dolayı şifresini hatırlamayan, unutan birçok aday sonuçlarını öğrenmekte sıkıntı yaşıyor. Daha öncesinde adaylar ÖSYM aday şifrelerini unuttukları zaman herhangi bir ÖSYM bürosuna giderek ücret karşılığında alıyordu.

ais.osym.gov.tr adresinden aday şifresi almak artık ücretsiz. Yeni şifrenizi ücretsiz olarak alabilmek için izleyeceğiniz adımlar basit.

1. ais.osym.gov.tr adresine giriş “Aday işlemleri sistemine ulaşmak için tıklayın” butonuna tıklayın. Yeni bir pencere açılacak.

2. Açılan pencere hem sizin giriş yaptığınız hem de şifrenizi alabileceğiniz bir ekrandır.

3. Sağ tarafta göreceğiniz giriş panelinde TC kimlik no ve Şifre girme kutularının yanında “Şifremi Unuttum” bağlantısını göreceksiniz. Bu adrese tıklayın.

4. Sol tarafta dolduracağınız form işleminden sonra size bir uyarı verebilir.

Sistemde güvenlik sorunuz tanımlı değildir. Sisteme güvenlik sorunuzu tanımlayabilmek için bir defaya mahsus şifrenizi başvuru merkezlerinden almanız gerekmektedir.

Bu uyarıyı alıyorsanız ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Sistemde güvenlik sorusu olanlar için sorunun cevabının girilmesi şifreye ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Aksi takdirde yine ÖSYM başvuru merkezlerinin yolunu tutmanız gerekecektir.

ais.osym.gov.tr osym aday islemleri sifresi alma

Buna Benzer Diğer Yazılar...

15 Yorum

 1. rahim özata says:

  şifremi unuttum geri alabilirmiyim

 2. DUYGU ÇALIK says:

  şifremi unuttum,

 3. okan ekinci says:

  harika

 4. zeyni.boz says:

  şifreunuttum

 5. esma balıca says:

  ya ben ösym şifresi nasıl alacağım:]

 6. kübra karataş says:

  şifre almak istiyorum

 7. arife ertop says:

  ösym şifremi unuttum şifre almak istiyorum

 8. arife ertop says:

  arife ertop şifremi unuttum

 9. derya bozoğluer says:

  şifremi unuttum

 10. sezgin coşkun says:

  şifremi unuttum

 11. Yıldız Hurma says:

  slm arkadaşlar ya şire almak istiyorum ama son aşamada en sevdiğim hayvanın adınmı istiyo o nasıl oluyo yazıyorum olmuyo ıp adresi üzerinden oluyo anlamadım gitti:( yardımcı olablrmsnz?

 12. bilge zira says:

  ben şifremi değiştim

 13. bilge zira says:

  yarın sınav dua edelim umarım ihtiyacı olan hak eden kazanır

 14. ibrahim eylence says:

  aday işlemleri şifremi ösym müracaat merkezlerinden aldım. Fakat sisteme giriyorum ama şifremi değiştirmeye çalışıyorum ancak değiştiremiyorum sistem bir türlü şifre değiştirmeye izin vermiyor ne yapabilirim acil çözüm bekliyorum.

  • HABERCİL says:

   Belirlediğiniz şifre orada belirtilen özelliklerde olacak. 8 karakter içinde küçük harf, büyük harf, bir tane simge ve sayılar olacak. Hepsinin bulunduğu karışık bir şifre giremediğinizden oluyordur.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*