Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi Arasındaki Fark Nedir?


Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi Arasındaki Fark Nedir?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

KYK‘nın üniversite öğrencilerine verdiği geri ödemeli öğrenim kredisi ve katkı kredisi birçok kişi tarafından karıştırılmaktadır. Bu 2 devlet desteğinin benzer yanı ikisinin de geri ödemeli olmasıdır. Yapılan yardımlardan sadece BURS geri ödemesizdir.

Öğrenim Kredisi:
Öğrenim kredisi burs gibi öğrencilere verilen destek ödemesidir ancak eğitim süresi sonunda geri alınır. Öğrenim kredisinin miktarı da aynı dönem verilen burslarla aynıdır.Katkı Kredisi:
Katkı kredisi, her dönem üniversiteye verilen harç parasının belli bir kısmını  karşılar. Örneğin 200 TL olan bir harç parasının 50 TL gibi cüzi bir miktarı öğrenci tarafından ödenir. Katkı kredisi öğrenciye verilmez, direkt olarak üniversitenin hesabına gönderilir.

Daha önceki haberlerimizde Başbakanın harç paralarının kaldırılması için çalışma başlattığını duyurmuştuk. Harç paralarının kalkmasıyla da katkı kredilerinin bir anlamı kalmayacaktır.Kim Ne Demiş: ögrenim kredisi nedir,katkı kredisi nedir,katk kredisi nedir,katki kredisi ne demek,öğrenim ve katkı kredisi nedir,katk kredisi,ögrenim kredisi ne demek,öğrenim kredisi ile katkı kredisi arasındaki fark nedir,burs ve öğrenim kredisi arasındaki fark,katkı kredisi nedir öğrenim kredisi nedir19 August 2012 Saat : 10:13

Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi Arasındaki Fark Nedir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

20 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)