Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama ve İnternetten Ödeme

motorlu tasitlar vergisiMotorlu taşıtlar vergisi yılda 2 taksit olarak ödenen bir araç vergisidir. Ödeme tarihleri yılda 2 keredir. 1. Taksit Ocak ayında ödenir ve 2. taksit Temmuz ayında ödenir.

Motorlu taşıtlar vergisi “araç bandrol vergisi” olarak da bilinmektedir. Araç sahipleri motorlu taşıtlar vergisini (mtv, bandrol) ödemek için bankalar veya en yakın vergi dairelerini tercih edebilirler. Muhtemelen vergi daireleri ve bankalarda sıra olacağından yorulmak ve beklemek istemiyorsanız daha kolay bir yolu var.

Motorlu Taşıtlar Vergisini İnternetten Ödeme seçeneği ile ödeyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Eğer ki kredi kartınız varsa motorlu taşıtlar vergisini (bandrol vergisi) internetten ödemek sizler için en kolay yöntemdir. Ayrıca bankalar  müşterilerine kampanyalar sunarak  bu vergiyi taksitlendirmektedir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi İnternetten Ödeme Adımları:

1. **** Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme sayfasına tıklayın. Bu sayfada hem sorgulama, hem de ödeme işlemini yapabilirsiniz. Sorgulama ardından göreceğiniz miktarı kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

2.  Plaka ( özel plaka ise belirtilmeli), TC Kimlik numarası ve Araç Tescil Tarihi ( ruhsatta yazar) bilgilerini doğru olarak doldurun.  Ardından TAMAM düğmesine tıklayın.

3. Yaptığınız motorlu taşıtlar vergisi sorgulama sonucunda aşağıdaki ekran görülecektir.

motorlu taşıtlar, bandrol vergisi internetten sorgulama

4. İkinci sekme “MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ“nden motorlu taşıt vergisi borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

5. Burada bulunduğunuz ödeme dönemi hangisi ise ( Ocak veya Temmuz) ödenmemiş tutarın önündeki kutucuğu işaretleyip “Kredi Kartı İle Ödeme” seçeneğini seçiniz.

6. Kredi kartı bilgilerinizi girip onayladığınızda işleminizi tamamlanacaktır. Ödeme onayı ile ilgili belgeyi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

7. Bankanızın taksitlendirme kampanyası varsa bunu banka otomatik olarak yapacaktır. Kampanya olmasa bile vade farkını ödeyerek kendiniz bankayı arayarak taksitlendirebilirsiniz.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

1 Yorum

  1. abdullah şükruoglu says:

    raç borçu ödeme

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*