MEB Öğretmen Atama Başvurusu ve Tarihleri | 2012-2013

meb ogretmen atama basvuru tarihleriAtama Tarihleri Belli Oldu. Atama başvuruları internetten yapılacak. 

Öğretmen adaylarını beklediği tarih belli oldu. 40 bin öğretmenin ataması 10 Eylül’de gerçekleştirilecek. 3 Eylül’de başlayacak olan başvurular 9 Eylül’de sona erecek.

Öğretmen Atama Tarihleri Ne Zaman?

Öğretmen adaylarının 4 gözle beklediği atama tarihleri belli oldu. MEB’den yapılan açıklamaya göre 40 bin öğretmenin ataması için başvuruları 3 Eylül’de başlayacak. İnternetten yapılacak olan başvuruları 9 Eylül’de sona erecek. Atamalarda 10 Eylül’de bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek.

Öğretmen Atama Sonuçlarına Göre Öğretmenler Ne Zaman Göreve Başlayacak?

Adaylar 11 Eylül tarihinden itibaren resmen görevlerine başalayacaklar. Başvuru tarihlerinin belli olmasıyla milyonlarca adayı tatlı bir telaş sardı ancak eş durumundan tayin bekleyenler için sıkıntı devam ediyor. Sıkıntının sebebi il emrinin kaldırılması. Alınan bu yeni kararla eş durumundan tayinde istenen ilde öğretmene ihtiyaç olup olmadığına bakılacak. İhtiyaç yoksa eş durumundan atama yapılmıyor.

Düzenleme eşi öğretmen olan çok sayıda kişinin tepkisine yol açtı. Ancak duruma en çok 2 yılda bir tayinleri çıkan polis ve asker eşleri tepki gösterdi. Bunun üzerine genel kurmay başkanlığı harekete geçti. Orgeneral Nejdet Özel Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi ve sorunun çözümü için talepte bulundu.

10 Mart 2012 tarihinde yapılan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri ile Her Türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenlerini Seçme Sınavı’nda başarılı olanların atamaları, önümüzdeki aylarda yapılacak olan eğitim kurumlarının norm güncelleme işlemleri tamamlandıktan sonra gerçekleştirilecek ve buna ilişkin Kılavuz, Bakanlığın http://www.meb.gov.tr adresinden kamuoyuna duyurulacaktır.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

1 Yorum

  1. YUNUS TANTAŞ says:

    KATILMAK İSTİYORUM

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*