KYK Çağrı Merkezi Numarası, Soru Sor

Binlerce öğrenci KYK‘dan burs, kredi ve yurt imkanı elde ediyor. Elbette ki birçok soru ile karşılaşılabiliyor. Her türlü soru ve ihtiyaçların cevabı  için internetten yararlanamıyoruz. KYK’nın resmi sitesi www.kyk.gov.tr dahi sınırlı sayıda bilgi yer alıyor. Bunun dışında KYK üzerine açılmış olan ve yine öğrencilerin kendi tecrübe ve bilgilerini paylaştığı bloglar var.

Bütün bunların yetersiz olduğu durumlar da olabiliyor. KYK bütün bu sorular için bir çağrı merkezi kurdu ve öğrencilerin sorularını yanıtlıyor.

444 19 61 Kyk çağrı merkezi numarasını arayarak burs, kredi ve yurtlarla ilgili her türlü sorunuzu ileterek cevabına ulaşabilirsiniz.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

49 Yorum

 1. yağmur babur says:

  merhaba ben geçen sene bir üniversite tercihinde bulunmuştum ayrıca kyk kredi başvurusu da yapmıştım ancak okula gitmemeye karar verdim kredi çıkmaz diye düşünüyordum ama meğerse çıkmış ben bunu bu sene öğrendim bu sene yeni bir üniversiteye başladım ve gidiyorum gecen sene biriken paramı aldım bu sene kyk da ıkıncı sene olarak görünebilir ama ben üniye daha bu sene başladım eğer kredim bu sene sona erecekse ne zaman erecek 3 ay tatilinde de kredi alabilecek miyim ve bir sene daha uzatma imkanım var mı çünkü okulumun bitmesine bir yıl daha var 2 yıllık okuyorum bilgilendirseniz sevinirim teşekkürler

 2. fatma p says:

  merhaba ben farabı yapmayı dusunuyorum ve su an kyk da kalmıyorum. eger farabı yaparsam kyk yurtlarında kalabılır mıyım? bunun nıcıcn ne yapmalıyım?

 3. MÜGE DAĞ says:

  BEN ÖĞRENİM KREDİSİ KAZANDIM E ŞİFREMDE VAR AMA TAAHHÜTNEMAYİ 01 01 2015 TARİHİNDE ONAYLADIM BAZILARI 31 12 2014 TARİHİNDE ONAYLATILMALIYDI DİYOR DPĞRU BİLGİ VERİRMİSİNİZ TEŞEKÜRLER

 4. rabia says:

  Ben burs ve kredi başvurusu yaptım.sonuçları öğrenmek için e devlet şifresi gerekiyor ama ben 17 yaşimdayim ve şifre alamıyorum benim ne yapmam gerekiyor

 5. zeynep ak says:

  Merhaba ben bir yıl önce mezun oldum okuduğumda kredi alıyordum köy boşaltma belgesinden haberim yoktu şimdi o belgeyi göndersem bursum geri döner mi acaba şimdiden teşekkürler…

 6. Aynur sular says:

  burs onay işlemi sadece e devlet şifresini alıp onay yapmaktan mı ibaret? lüyfen detaylı bilgi verir misiniz?

 7. elif beyaz says:

  ben kyk yurdunda kalıyorum yurt paraları bankamatikten yatırıldığı için ayın son günü 30 haziran pazara kadar süresi var die biliyordum ancak abankamatik kabul etmediyatırdığım yurt parasını 🙁 yurdu aradım kaydımı silmişler ne yapmam gerekiyor kalacak yerimde yok .pazartesi gidip yurt parasını yatırıp tekrardan kaydımı yaptırabilir miyim?acil cevap verin çok zor durumdayım.

 8. burak üstün says:

  ben üniversite ikinci sınıfa geçtim kyk bursu alıyorum ama yurt çıkmamıştı bu yıl ara sınıf yurt başvurusunda bulunacağım aldığım burs kesilir mi teşekkürler.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*