İstanbul’da 3. Hava Limanı Ne Zaman Yapılacak


İstanbul’da 3. Hava Limanı Ne Zaman Yapılacak
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

İstanbul’a 3. köprü ile ilgili evrak işlemleri tamamlanmaya çalışılırken, 3. havalimanının da geldiği haberleri gündemde. İstanbul’da yapılacak 3. havalimanını yeri belirlendi.

İstanbul’un kuzeyinde, Avrupa yakasında Karadeniz’e yakın yerlerde. Yüzde 80′i kamu arazisi. Kalan yüzde 20 için kamulaştırma işlemleri başladı.

3. köprü ile ilgili de sözleşme çalışmaları başlatıldı, yüklenici firmaya tebligat yapıldı. Böylece 3. köprünün yapımına ilişkin  süreç başlamış oldu.Hedefler yetiştirilirse Ağustos ayı içerisinde ihaleye çıkılması planlanıyor.  Her şey yolunda giderse bu sene içinde ihale yetiştirilip yapım için gerekli adımları atılacak. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım üçüncü havaalanı inşaatı için birinci etabını 2015 yılında tamamlamayı öngördüklerini belirtti. 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak havalimanının, ilk etabının 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacağı düşünülüyor.

3. havaalanının ve 3. boğaz köprüsünün isimleri şu an belli değil.Kim Ne Demiş: 3 cü havalimanı,istanbulda 3 cu havaalani,3 cü havaalanı nereye yapılacak,istanbul da 3 cü havaalanı nereye yapılacak2 August 2012 Saat : 5:04

“İstanbul’da 3. Hava Limanı Ne Zaman Yapılacak” için 1 Yorum

  1. [...] haberimizde de Ağustos ayı içerisinde 3. havaalanı için ihaleye çıkılmaya çalışıldığını söylemiştik. Belli ki işleri yetiştiremediler [...]

İstanbul’da 3. Hava Limanı Ne Zaman Yapılacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

10 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)