İstanbul KAYAŞEHİR 1 Milyon Kişilik Konut Projesi, Yeni Şehir Kurulacak

istanbul kayasehir projesiİstanbul’da çılgın projelere bir yenisi daha eklendi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar kente 1 milyon kişinin yaşayacağı yeni bir şehir kurulacağını açıkladı. İstanbul’un içindeki yeni kent nerede yapılacak?

Başbakan Erdoğan, “İstanbul’da 2 yeni şehir kuracağız” dedi. Biri Avrupa yakasında, biri de Anadolu yakasında olacak. Başbakan 17 ay önce açıklamıştı projeyi. Artık kazma vurma zamanı geldi. Avrupa yakasına kurulacak şehrin adresi belli oldu.

Kayabaşı‘nda alabildiğine boş arazi var. Burada yeni yeni TOKİ konutları yükseliyor. Projenin, 1 milyonluk şehrin kalbi KAYABAŞI olacak.

Deprem İstanbul’un en büyük korkusu. Birçok ilçede kentsel dönüşüm projeleri başladı. Hedef kenti 2023’e kadar baştan aşağı yenilemek. Dev proje için geri sayım başladı. Afet riski altındaki konutların dönüşümü projesi en geç Ekim ayında başlayacak. Sadece depremle ilgili önlemler alınmayacak. Şehir adeta baştan kurulacak. Kaçak, gecekondu, mühendislik hizmeti almamış yapıların hepsi yıkılacak.

Evleri yıkılanlara Kayabaşı’ndan yer gösterilecek. Bölgenin nüfusu giderek artacak. 1 milyona kadar çıkacak. TOKİ’nin yaptığı konutlarla kısa zamanda büyük gelişme gösteren KAYAŞEHİR 1 milyonluk şehrin çekirdeği olacak. KAYAŞEHİR’deki ev sahipleri o günü iple çekiyor.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

31 Yorum

  1. idris altınok says:

    değerli yetkili bu kaya şehir projesinde özürlülerle ilgili çalışma varmı biz özürlülerinde ev ihtiyacı var muracat etmek istiyoruz muracat ile ilgili bilgi verirseniz memnun oluruz muracatlar ne zaman başlıyor muracat için neler gerekiyor vs.teşekkür ederim

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*