İş Güvenliği Uzmanı Memur Ek Maaş Alacak


İş Güvenliği Uzmanı Memur Ek Maaş Alacak
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Memura ek maaş fırsatı doğdu. Yeni yılda yürürlüğe girecek yasa gereği 50 kişiden fazla çalışanın olduğu her kurumda 1 iş güvenliği uzmanı olmak zorunda. İş güvenliği uzmanı olan memur her ay 1200 TL ek maaş alabilecek.

İş güvenliği yasası 1 Ocak 2013′te yürürlüğe girecek. Yasa memurlara 1200 TL ek maaş fırsatı getiriyor. Çünkü 50 kişiden fazla çalışanın olduğu her kamu kurumunda bir iş güvenliği uzmanı bulunmak zorunda. Uzmanlar memurlar arasından seçilecek. Ama önce sertifika sahibi olmak gerekiyor.Sertifika başvuruları Çalışma Bakanlığına yapılıyor. Bunun için de bir sınava giriliyor. İş güvenliği uzmanlarının işi pek de kolay değil. Bu yüzden çok da fazla tercih edilmediği biliniyor. Çünkü uzmanlar o kamu kurumundaki her türlü kazadan birinci derece sorumlu oluyor. Yani olası bir kaza durumunda haklarında soruşturma yürütülebiliyor.

1200 TL’lik ek maaş aslında tam da bu nedenle hayata geçiriliyor.Kim Ne Demiş: is guvenligi uzmani maas,iş güvenliği uzmanı maaşı,iş güvenliği uzmanı maaşları,iş güvenliği uzmanı ne kadar maaş alır,iş güvenliği uzmanlığı maaşları,iş güvenliği uzmanı ne kadar maaş alıyor,iş güvenliği uzmanının maaşı,iş sağlığı ve güvenliği uzmanı maaşı,iş güvenliği uzmanı ne kadar kazanır,iş güvenliği uzmanlığı maaş4 September 2012 Saat : 11:22

İş Güvenliği Uzmanı Memur Ek Maaş Alacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

20 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)