Güvenlik Nedeniyle Facebooka Giremiyorum, Kilitlendi

Facebook Hesabım Kilitlendi Nasıl Açarım, Kilitlenen Facebook Hesabını Açma, Facebook Hesabım Geçici Olarak Durduruldu, Facebook Hesabını Tekrar Aktifleştirme, Facebook Hesabı Güvenlik Nedeniyle Giremiyorum
 

Facebook hesabına girmeye çalışan birçok kişi “Güvenlik nedenleriyle hesabın geçici olarak kilitlendi” uyarısı ile karşılaşıyor ve bazı işlemleri yapmadan bu uyarıdan kurtulamıyor kullanıcılar. Hesaba giriş engelleniyor. Bu uyarıdan kurtulmak ve facebook hesabını tekrar aktifleştirmek için ne yapmak gerekiyor?

Devam Düğmesine bastığınızda. Karşınıza gelen uyarı pencereleri şunlar olacak:

facebook hesabin gecici olarak kilitlendi

Facebook hesabınızın geçici olarak kilitlendiğini söyleyen bu uyarıyı her girişinizde göreceksiniz. Sadece istenen şeyleri yapana kadar. Devam düğmesine basmanız gerekir. Meraklanmayın  bilgisayarınıza virüs bulaştığı falan yok. Facebook sadece internet sitesine giren kullanıcıların bilgisayarlarından kendi güvendiği bir antivirüs programının olduğundan emin olmak istiyor veya bu antivirüs programı firmasıyla yaptığı anlaşmadan dolayı kullanıcıları bunu indirmeye mecbur bırakıyor olabilir.

nasil etkilenmis olabilirsin

Nasıl bulaşmış olabilir
Bilgisayarına zararlı yazılım bulaşmış kişiler, genellikle oyuna getirilerek bilgisayarlarına zararlı yazılımı bulaştıran kötü niyetli bir program çalıştırmış olurlar. Güvenmediğiniz yerler bulunan veya tanımadığınız kişilerden gelen programları asla çalıştırmamanız gerektiğini lütfen unutmayın.

Facebook bilgisayarınızda olmayan virüsten nasıl etkilenmiş olabileceğinize dair bir bilgilendirme mesajı gösteriyor sonra ve devam dediğinizde aşağıdaki gibi bir Antivirüs Programını indirmenizi ve bilgisayarınızı taramanızı öneriyor. 

“İndir ve Taramayı Başlat” düğmesine bastığınızda facebook hesabınıza giriş yapabildiğinizi göreceksiniz.

Ne yazık ki, bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir.

Dikkat etmeniz gereken nokta şu. Bu işlemleri Firefox ve Chrome internet tarayıcılarını kullanarak yaptığınızda da işe yaramıyor. İNTERNET EXPLORER ile facebook hesabınıza girmeye çalışıp bu adımları yaparsanız hesabınıza girebilirsiniz.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

5 Yorum

 1. amara cudi says:

  beğendim teşşekür ederim

 2. amara cudi says:

  beğendim arkadaşlar teşşekür ederim çok faydalı oldu facem açıldı

 3. amara cudi says:

  faydalı bulamadım kusura bakmayın aradağım şey burada değil

 4. ilhan uygur says:

  facebook hesabıma erişemiyorum gecici olarak engellendim

 5. ayşenur coşkun says:

  arkadaşlar faceme giremiyorum bilgisayarım virüs kaptığı için açamıyom lütfen yardım edin

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*