Facebook Virüsünden Kurtulmak İçin Ne Yapılır?


Facebook Virüsünden Kurtulmak İçin Ne Yapılır?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Facebook Virüsü Nasıl Silinir?, Facebook Virüsünü Temizleme, Facebook Virüsünden Kurtulma Yöntemi, Facebook Virüsü Nasıl Anlaşılır?, Facebook Hesabıma Virüs Bulaştı, Facebook Virüsünde Nasıl Kurtulurum?

Facebook üzerinden bir virüs yayılıyor ve kullanıcıların hesaplarının güvenliğini tehlikeye sokuyor. Facebooktaki bu virüs profilinizi ele geçirip bütün bilgilerinize ulaşabiliyor, ayrıca şifrenizi de alarak hesabınızı tamamen ele geçirebiliyor.

İlgi ve dikkatinizi çeken reklam başlıkları ile arkadaşlarınızın, grupların profillerinde uygulama yayılıyor ve üzerine tıklanmayı bekliyor.

facebook virusunden kurtulmak icinFacebook Virüsünden Kurtulmak İçin Ne Yapılır?

Virüsten kurtulmak istiyorsanız şunları yapmanız gerekiyor.

  1. Facebookta bir linke tıkladığınızda Facebook tarafından verilen “Lütfen dikkatli ol” uyarısını mutlaka dikkate alın. Bilinmeyen ya da bilinen bir web sitesiden bir kaç harf değişikliğiyle yapılmış sitelerle sizi kandırıyor olabilirler.
  2. Tıklanması ve uygulama yüklemesinin gerçekleşmesi halinde “Bu siz misiniz?” “Doğrulama gerekiyor” gibi ekranlarda sizden Facebook giriş bilgileriniz isteniyorsa buna kesinlikle itibar etmeyiniz.
  3. Eğer Facebook şifresini vererek uygulamayı yüklediyseniz hemen Facebook şifresi ve bağlı olduğu mail adresinin şifresini değiştirilerek uygulamalar bölümünden uygulamayı silmeniz gerekiyor.
  4. Hem e-posta hesabınızda hem de Facebook hesabınızda telefon ile doğrulamayı aktif hale getirin.


Kim Ne Demiş: facebook hesabıma virüs bulaştı ne yapmalıyım,virüs girmiş facebook hesabına ne yapılmalı,facebook virüsünden nasıl kurtulurum,facebook virüs bulaştığını nasıl anlaşılır,facebook profilime kimler baktı virus den nasıl kurtulurum,facebook hesabına virüs yollama,facebookumuza virüs kaçtıysa ne yapmalıyız *,facede virüsten nasıl kurtulurum,faceye virüs kapılınca naparsın,profilime kim baktı virüs tıklamadan bulaşırmı15 October 2013 Saat : 2:42

“Facebook Virüsünden Kurtulmak İçin Ne Yapılır?” için 1 Yorum

  1. eda says:

    YALNIZ YAZI ÇIKTIĞINDA HEMEN KAPANIYOR NAPARIM?

Facebook Virüsünden Kurtulmak İçin Ne Yapılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

14 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)