Etin Yumuşak Olması İçin Ne Yapılır?


Etin Yumuşak Olması İçin Ne Yapılır?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Etin Daha Yumuşak Olması için marinasyon en etkili yöntemlerden biridir. Bunun için de yarım kilo sotelik doğranmış bir et için bir soğanın suyu, yarım su bardağından bir parmak fazla süt, birkaç dal taze biberiye veya alternatif olarak birkaç dal taze kekik kullanabilirsiniz.

Bunlarla eti marine ettikten sonra streçleyip buzdolabına dinlenmek üzere kaldırabilirsiniz.

Etin Yumuşak Olması İçin Yapılacaklar:
1 Adet Soğanın suyunu etin üzerine ilave ediyoruz. Sütü ekliyoruz. 1-2 dal taze biberiye veya isterseniz taze kekik koyuyoruz. Çok fazla eti yıpratmadan karışımı heryere dağıtıyoruz.Et, Süt, Soğan Suyu ile marine edildikten sonra 2 gün buzdolabında dinlendirilmeli. Eğer vaktiniz yoksa en az 8 saat bekletmenizde fayda var. Marinasyon süresi bittikten sonra eti karışımdan süzüp yapmak istediğiniz yemeğin içine direkt olarak kullanabilirsiniz. Etiniz, yumuşamış, lezzetlenmiş ve kolayca pişecek hale gelmiştir.

etin yumusak olmasi icin yapilacaklarKim Ne Demiş: etin yumuşak olması için ne yapılır,dana etinin yumuşak olması için ne yapmalı,etin yumusak olmasi icin,dana etinin yumuşaması için ne yapılır,eti yumuşatmak için ne yapmalı,etin yumuşak olması için ne yapmalı,dana eti yumuşatmak için ne yapılır,kuzu etinin yumuşak pişmesi için,eti yumuşak yapmak,sert etleri yumuşatmak için ne yapmalı23 October 2013 Saat : 2:18

Etin Yumuşak Olması İçin Ne Yapılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

16 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)