Diyanet Ücretsiz Alo Fetva Hattı Telefon Numarası


 • Anasayfa
 • Diyanet Ücretsiz Alo Fetva Hattı Telefon Numarası
Diyanet Ücretsiz Alo Fetva Hattı Telefon Numarası
6 votes, 4.17 avg. rating (81% score)

Diyanet her zaman olduğu gibi, Ramazan’da da en çok soru sorulan yer olmaya devam ediyor. Özellikle ramazan ayında sorularda patlama yaşanıyor. Diyanetin “Alo Fetva Hattı 190” sürekli aranıyor. Dini danışma hizmetini eskiden 444′lü numarasından veren diyanet böyle bir değişiklik yaparak dini soru cevaplama hizmetini daha da geliştirmiş oldu.

Ücretsiz olarak sabit ve cep telefonlarından 190 numarasını çevirerek, bulundukları şehrin il müftülüğüne bağlanacak olan vatandaşlar, müftülüklerde bulunan “Dini Soruları Cevaplandırma Komisyonu” üyelerine sorularını yönlendirebiliyorlar.Hattın ücretsiz olması da halkın numarayı çok aramasına sebebiyet veriyor. Diyanet fetva hattı ramazanda çok meşgul olabiliyor.

Diyanet bu sebeple çok sorulan soruları cevaplayarak bir e-kitap hazırlamış. Bu kitapta oruç hakkında sık sorulan sorulara ulaşabilirsiniz.

DİYANET SORU SOR adresinden de sık sorulan soruların cevaplarını uzun uzun bulabilirsiniz.Kim Ne Demiş: alo fetva,alo fetva hattı,fetva hatti,alo fetva numarası,diyanet telefon,diyanet fetva hatti,alo fetva hattı numarası,alo fetva hattı telefon numarası,alo fetva telefon,diyanete sor24 July 2012 Saat : 5:05
  Yaşam

“Diyanet Ücretsiz Alo Fetva Hattı Telefon Numarası” için 46 Yorum

 1. zera bal says:

  ya ben kuranı kerime çışkı surdum kafır oluyormuyum
  bana yardım edin

 2. rüveyda kara says:

  ben hatım ındırmek ıstıyorumm ama interneten cüz takip etsem kabul olurmu ?

 3. duygu says:

  190 fetva hattı vermişsiniz fakat ulaşılması imkansız arıyorum ulaşılmıyor madem bir numara vermişsiniz ya kaldırın yada cevap verin insanlarla dalga geçmeye utanmıyormusunuz

 4. fatma bozkurt says:

  icra yoluyla başkasına ait olan satılık gayrımenkulleri almakgünahmıdır.lütfen cevapverirmisiniz.şmdn teşekkürler.

 5. gül kara says:

  eee arıyorum olmuyor…..190 yok böyle bi numara deniliyor

 6. yıldız kılıç says:

  dinayetin fetva hattının ücretsiz olması gerçekten bizlere çok faydalı oluyor allah razı olsun

 7. MELEK BAŞKAL says:

  babamın tarlasından bana para geldi.. 8000 tl bu paradan eşimin haberi yok… benimde hiçbir gelirim yok çalışmıyorum.. bana zekat vermek düşer mi.. 1 yılı da geçti.. eşim çok gereksiz yerlere para harcadığı için vermedim parayı.. çünkü bir kızım var onun geleceği için dursun diye….

 8. ismail sayduk says:

  Selamün aleyküm,bu hat hangi saatler arası çalışıyor ,24 saat mi yaoksa normal insanların çalıştığı 08:00/18:00 arasımı ,arıyorum defalarca kimse cevap vermiyor ayrıca Bursa müftülüğünede ulaşamadım . bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz.

Diyanet Ücretsiz Alo Fetva Hattı Telefon Numarası Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

13 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)