Diyanet Ücretsiz Alo Fetva Hattı Telefon Numarası

Diyanet her zaman olduğu gibi, Ramazan’da da en çok soru sorulan yer olmaya devam ediyor. Özellikle ramazan ayında sorularda patlama yaşanıyor. Diyanetin “Alo Fetva Hattı 190” sürekli aranıyor. Dini danışma hizmetini eskiden 444’lü numarasından veren diyanet böyle bir değişiklik yaparak dini soru cevaplama hizmetini daha da geliştirmiş oldu.

Ücretsiz olarak sabit ve cep telefonlarından 190 numarasını çevirerek, bulundukları şehrin il müftülüğüne bağlanacak olan vatandaşlar, müftülüklerde bulunan “Dini Soruları Cevaplandırma Komisyonu” üyelerine sorularını yönlendirebiliyorlar.

Hattın ücretsiz olması da halkın numarayı çok aramasına sebebiyet veriyor. Diyanet fetva hattı ramazanda çok meşgul olabiliyor.

Diyanet bu sebeple çok sorulan soruları cevaplayarak bir e-kitap hazırlamış. Bu kitapta oruç hakkında sık sorulan sorulara ulaşabilirsiniz.

DİYANET SORU SOR adresinden de sık sorulan soruların cevaplarını uzun uzun bulabilirsiniz.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

49 Yorum

 1. Fatma says:

  Fatma Günaydın ve Ahmet Günaydın nin hac sonuçları koskoca 8 sene boyunca çıkmadı çok üzüldüler hani 7. Yılını dolduranlar 8. Yılında kesin gidicekti?? Gerçekten çok üzüldüler BUNU BİRİ AÇIKLANABİLİR Mİ?? Hani kurasiz gidiceklerdi???

 2. ahmet says:

  Defalarca uğraştım ama 190 cevap vermiyor. Eeee neden var o zaman?

 3. mehmet atum says:

  lütfen ama lütfen cvp yazın 6 aydır sürekli aynı rüyayı görüyorum en az 20 kere gördüm rüyamda askere gimiş olmama ragmen tekrar askere gidiyorum sürekli bu rüyayı görüyorum bu ne anlama geliyor

 4. zera bal says:

  ya ben kuranı kerime çışkı surdum kafır oluyormuyum
  bana yardım edin

 5. rüveyda kara says:

  ben hatım ındırmek ıstıyorumm ama interneten cüz takip etsem kabul olurmu ?

 6. duygu says:

  190 fetva hattı vermişsiniz fakat ulaşılması imkansız arıyorum ulaşılmıyor madem bir numara vermişsiniz ya kaldırın yada cevap verin insanlarla dalga geçmeye utanmıyormusunuz

 7. fatma bozkurt says:

  icra yoluyla başkasına ait olan satılık gayrımenkulleri almakgünahmıdır.lütfen cevapverirmisiniz.şmdn teşekkürler.

 8. gül kara says:

  eee arıyorum olmuyor…..190 yok böyle bi numara deniliyor

 9. yıldız kılıç says:

  dinayetin fetva hattının ücretsiz olması gerçekten bizlere çok faydalı oluyor allah razı olsun

 10. MELEK BAŞKAL says:

  babamın tarlasından bana para geldi.. 8000 tl bu paradan eşimin haberi yok… benimde hiçbir gelirim yok çalışmıyorum.. bana zekat vermek düşer mi.. 1 yılı da geçti.. eşim çok gereksiz yerlere para harcadığı için vermedim parayı.. çünkü bir kızım var onun geleceği için dursun diye….

 11. ismail sayduk says:

  Selamün aleyküm,bu hat hangi saatler arası çalışıyor ,24 saat mi yaoksa normal insanların çalıştığı 08:00/18:00 arasımı ,arıyorum defalarca kimse cevap vermiyor ayrıca Bursa müftülüğünede ulaşamadım . bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*