Cep Telefonu Taksitli Satış Son Tarih Ne Zaman


Cep Telefonu Taksitli Satış Son Tarih Ne Zaman
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Taksitli Cep Telefonu Satışı Sona Eriyor, Taksitli Satılmayan Cep Telefonları, Cep Telefonları Peşin Fiyata Satılacak, Taksitle Cep Telefonu Ne Zamana Kadar Alınabilir

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) taksitlerde sınırlamaya gidiyor. 1 Şubat 2014′ten itibaren uygulanmaya başlanacak olan yeni taksit uygulamalarıyla cep telefonu alanlar için de taksit yasağı gelecek.

Cep telefonlarında GSM şirketlerinin de birçok taksit kampanyası oluyordu. Bundan sonra cep telefonlarında 12 ay ve 24 ay gibi taksitli satışları göremeyeceğiz. Cep telefonları artık peşin olarak alınabilecek.
Aylık taksitlerle çok düşük miktarlarda ödemelerle alınabilen cep telefonları 1 Şubat itibariyle sadece nakit olarak alınabilecek. Örneğin iPhon 5S almak isteyenler 2200 TL, Galaxy Note 3 almak isteyenler 2 bin lirayı peşin olarak vermek durumunda kalacak.Son siyasi gelişmelerle tırmanan döviz kuru ve arttırılan ÖTV nedeniyle cep telefonlarında zam beklentisi giderek arttırmaya devam ediyor. Buna duruma ek olarak taksit yasağının da eklenmesi tüketicilere ve mağazalara “son fırsat” kapısını ardına kadar araladı.

Tüm bu gelişmelerin ocak ayında sektörde kampanyalarla fırtınalar yaratması bekleniyor. Cep telefonu satıcıları her aya yaklaşık 2 milyon adetlik cep telefonu stoku ile giriyor. Bir başka deyişle şu anda satıcıların elinde en az 2 milyon adet cep telefonu var.

Bu nedenle henüz maliyet artışları bu eldeki telefonlara yansımamış durumda. Şimdi yeni kampanyalarla şirketler arasında bu cep telefonları üzerinden yeni bir rekabet savaşı yaşanması bekleniyor. Özellikle ocak ayının son haftasında yaşanacak satış patlaması ile bu ay en az yüzde 30′luk bir talep artışı yaşanacağı ve 1.6 milyon adet cep telefonunun tüketiciler tarafından satın alınacağı söyleniyor.Kim Ne Demiş: telefona taksit ne zaman gelecek,Telefonlara taksit ne zaman gelecek,akıllı telefon taksitli satışlar,12 taksit ne zaman bitiyor,telefonlarane zaman taksit gelecek,telefona taksit nezaman ğeleçek,taksitli cep telefonu satışı,taksiti tel ne zaman,cep telefonlarına vergi ne zaman gelecek,cep tefonlara taksit nezaman geliyor12 January 2014 Saat : 10:56

Cep Telefonu Taksitli Satış Son Tarih Ne Zaman Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

12 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)