Cep Telefonu Hattı Kendi Üzerine Alma Ücretsiz | Turkcell, Avea, Vodafone

Kullandığınız cep telefonu numarası kendi üzerinize değilse bu konuda 1 yıl içerisinde başvuru yapmanız gerekiyor. 1 yıl süre dahilinde hattınızı kendi üzerinize almanız gerekiyor.

BTK, başkalarının üzerine olan hatları kullananlara kendi üzerine almaları için 1 yıl süre verdi. ”Aboneliğin Güncelleştirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar” kurul kararı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe konuldu.

Hattımı Nasıl Kendi Üzerime Alırım?

1 Ekim 2013 tarihine kadar GSM şirketinin abonelik merkezlerine giderek, taahhütname ile kullanılan hattın kendi üzerinize geçiş işlemini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Cep telefonu hattını kendi üzerine alma işlemleri için GSM şirketleri ücret talep edebiliyordu. Bu durumda ücretsiz olarak hattı kendi üzerinize alabileceksiniz.

Herhangi bir probleme karşı da hattın eski sahibine de bu konuda 1 Ekim 2014 tarihine kadar itiraz hakkı tanındı. İtiraz edilmediği tarihte hakları ortadan kalkacak ve hattın yeni yasal sahibi başvuruyu yapan kişi olacak.

Bilgi Teknolojileri İletişim Kurulunun kararına ve hat devir sözleşmesinin örneğine şuradan ulaşabilirsiniz. Aboneliğin Güncelleştirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı

Buna Benzer Diğer Yazılar...

21 Yorum

 1. kadir dağaşan says:

  BABAM 200-300 TL YEDE RAZI
  HESAPLAYIN ARKADAŞLAR BABAM 1980 DEN BELLİ ÇALIŞIYOR 1994 TE İLK CEP TELEFONU TÜRKİYEDE KULLANIKLMAYA BAŞLADI. BABAMDA 1995 TE TURKSEL BAYİNDEN FATURALI HAT HESAPMAKİNESİ VEDE ULUSTANDA SONIY ERİCSON TELEFON ALDI 19 YILDIR TURKCELL HATTINI KULLANIYOR BABAMIN TELEFON FATURASININ EN DÜŞÜK 129 tl (ŞİMDİ ) EN YÜKSEK 600 tl OLDUĞUNU GÖRDÜM.
  2007 SENESİNDE ŞİRKET HATTINA BULAŞTI ŞİRKETTEN AYRILDI AMA KENDİ HATTI ARTIK ONUN DEĞİL VEDE HİÇBİR KAMPANYADAN YARARLANAMIYOR BU ADİLMİ SENİN KULLANDIĞIN TELEFON HATTI KONUŞMADIN SELAM BİLENE VERMEDİĞİN ADAMIN ÜDTÜNEE HATTA NE ADAMI ADAMLARIN ELİNDE

 2. hakan özdek says:

  ben 6 ay önce hattımı kendi üzerime almak için turkceel bayiye gittim faturalı olduğu için fazla bir 100 tl lik fatura çıkacağını söylediler bende kontürlüye çevirdim ve adıma aldım hattı bayideki arkadaş 3 ay sonra istediğin operatöre geçe bilirsin dedi ve bende 4 cü ay avea ya geçmek istedim ama geçemedim btk denen kurum izin vermiyormuş 2014 dün 10 ayına kadar geçemeyecekmişim şimdi bunları mahkemeye versem bir şey çıkarmı

  • HABERCİL says:

   GSM operatörleri çok yalan söylediler. Ücretsiz olduğu dönemde insanlarda ücret talep ettiler. 1 Ekim 2013 tarihine kadar bu işlemi ücretsiz yapabilirdiniz. Ancak sizden para talep etmişler. Aynı durum yüzüden ben de geçiremedim.

 3. fuırkan cansızoğlu says:

  hat sahibim 65 yaşında ben 15 yaşındayım hattı üstüme albilirmiyim?

 4. serkan sucu says:

  herkes bireysel hattan bahsetmiş’ bende kurumsal bahsedeyim istedim.
  1-2-10-11 yıldır örnek veriyorum şirket hattı kullanıyorsunuz ve şirket hattını üzerinize almak isterseniz şirket yetkilisi ve siz kimliginiz ile beraber tim merkezlerine giderek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. şirket yetkilisinin imza yetkisi olmaktadır. başka alternatifi yok.

 5. Emre kaya says:

  Bende gittim bgn bayiye ama banada hat sahibinin illaki yanında olması lazım dediler ama hat sahibi baska bi şehirde ben baska bi şehirde nasıl olacak bu iş hat sahibi olmadan kendi üstümüze alamıyormuyuz?

 6. Üzeyir Yılmaz says:

  Nesrin sen öncelikle Turkcell in kontörlü tarifesine dön.bir kaç gün sonra hiç bir ücret ödemeden hattını kendi üzerine almış olursun.bir süre sonrada istedigin gsm operatörüne geçebilirsin arkadaşım.

 7. Fatmanur Ergün says:

  Kendi kullandığım hattım annemin üzerine kayıtlıydı. Bugün Turkcell iletişim merkezine gittim ve hattı kendi üzerime almak istediğimi söyledim. Hiçbir ücret ödemeden kendi kimliğimle hattımı taşıdım.

 8. k.yılmaz says:

  arkadaşlar bende uzun zmndr kullndğm numryı üzerime almaya çlşıodum ama olmyodu bugun tesadf üzeri girdim ve 5 tl karşlğı işlem yapblcğini söledi ve bi msj gelckmş onayldğm zmn hat bnm üzerime geçeckmş ve sadece kendi kimliğin yetiyor..

  • cansu says:

   banada aynı şeyi söylediler bir mesaj geldi başvurunuz 2 gün içinde başka bir mesajla alınacaktır diye fakat 2gün geçmesine rağmen başka bir mesaj gelmedi.size geldi mi acaba alabildiniz mi hattı üzerinize?

   • Mustafa says:

    cevap gelmiyor aynısı banada geldi ama başka msj gelmedi sen o dedikleri saatte diğer aktif yani sana verdikleri hattı takacan açılacak.

 9. raci ozkan says:

  tcell i 532 yi aradım ve TALEP yazıp 7777 ye gondermemi soylediler.ancak 37 tl masrafı oldugunu bununda faturaya yansıyacagını belirttiler bu nasıl ücretsiz anlamadım

 10. nesrin küçükgöze says:

  oğlumun adına kayıtlı avea numarasını kendi adıma almak istedim hiç bir bayi kabul etmedi 500 ü aradım ücretsiz devir olacağını söyledi bayinin birine zorla yaptırmayı başardım ama hattım daha önce türkselden alınıp aveaya geçildiği için yapamayacağını işlemi iptal ettiğiğni söyledi bende mahkeme yoluyla hakkımı aramayı düşünüyorum

 11. ıd says:

  merhabalar; Btk Kararı doğrudur Ancak Alt yapı ve sistemin hazırlanması zaman gerektirmektedir. yakın zamanda uygulamaya başlanılacaktır. (turkcell ıd)

 12. tunga says:

  para için biizm milletimiz anasını laciverte boyayıp babasına tekrar satar

 13. eyüp aktaş says:

  3 ay oldu bu haber yayınlanalı bayiler bize bir talimat gelmedi diyor parayla devir dersen hemen yapacaklar.bu hattı ilk satın alırken telefon faturası istiyorlardı ozaman telefonu yurt dışından getirtdik bize hat satmadılar bizde demakrasideki çare misali caresini bulduk şimdi devlet üzerine hattı olanlardan vergi almak için çare arıyor bedelini bayiye ödetecek onlarda yanaşmıyor.

 14. tuba can says:

  ben hattımı kendi üzerime almak için başvurdum 30 tl masrafı var dediler

 15. a.sahan says:

  evet bu konuda kimse yardımcı olmuyor bayiler işlem yapmıyorlar bir hat parası istiyolar. biliyolarda işlerinemi gelmiyor yoksa yalan habermi durumu netleştirin bizlerde ne yapacamızı bilelim. ???

 16. selahattin demiren says:

  haber böyle ama hala çıt yok her çarşıya gidişimde bayilere soruyorum ama maalesef…..))

 17. Burhan Örsdemir says:

  Benim telefonum başkasının üzerinde,ben bu telefonu 11 yıldır kullanıyorum.Şimdi yeni cıkan uygulamaya göre üzerime almak için Pendikte ki TURKCELL YETKİLİ SERVİSİNE baş vurdum.Bana bu konuda bir bilgilerinin olmadığını ve butür bir işlemi yapamayacaklarını söylediler.Ben telefonumu üzerime nasıl alabilirim.Beni yönlendirirseniz ve bu konuyu çözebilmek için size minnetdar olurum SAYGILARIMLA.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*