Çanakkale 1915 Filmi, Fragman ve Film Özeti


canakkale 1915 2012 fragmanÇanakkale Destanı 97 yıl sonra bu kez bir film setinde yaşatıldı. Turgut Özakman’ın kitabından uyarlanan Çanakkale 1915 filminin çekimleri sona erdi. Film 18 Ekim’de vizyona girecek.

Anadolu’dan gelen binlerce genç, çoğu çocuk yaştaydı. “Çanakkale Geçilmez” dediler ve tarihin en kanlı savaşının kahramanları oldular.Çanakkale destanı bu kez sinemada diriliyor. Savaşın geçtiği topraklarda çekilen film şu an montaj aşamasında. 18 Ekim’de vizyona girecek film için tüm oyuncular danışmanlardan askeri eğitim aldı. Film için binlerce kostüm ve aksesuar hazırlandı. Siper alanları ve mevziler oluşturuldu. Çanakkale 1915 içinAlay Marşı” da yeniden yorumlandı.


4 August 2012 Saat : 11:19

“Çanakkale 1915 Filmi, Fragman ve Film Özeti” için 3 Yorum

  1. İrem Nur Bal says:

    Handan hanıma katılıyot-rum…

  2. handan yıldırım says:

    benim ödevim var fragmanı istemiyorum özetini yazı olarak istiyorum offffffffff

  3. Ahmet keser says:

    Bu zaman Çanakkale destanın ve vatan topraklarının nasıl kazanıldığının anlatılması gereken zaman..bu zaman çocuklarımıza geçmişimizi bırkez daha hatırlatmamız gereken zaman..bu zaman Atatürk’ün en çok anlatılması gereken zaman..bu zaman milletin Atatürk’e en çok ıhtıyaç duydugu zaman..bu anlamda böle bır fılmın vızyona gırmesı harıka bırsey..bu vatan kolay kazanılmadı kolayda satılamaz!

Çanakkale 1915 Filmi, Fragman ve Film Özeti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

20 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)