Çalışan Annelere Kreş Yardımı

calisan annlere kresi yardimiYeni düzenleme eğer gerçekleşirse çalışan kadınların kreş paralarının bir kısmını artık devlet ödeyecek. Çalışan kadının işini bırakmasına veya çocuk düşünmekten vazgeçmesine gerek yok. Çalışan annelere kreş yardımı yasa taslağı hazırlandı.

Kadınların istihdamda daha güçlü olarak var olabilmesi için iş hayatı ile aile hayatının uyumlu hale getirilmesi gerekiyor. Bunun için de devlet tarafından sosyal desteğin arttırılması gerekiyor. Bakanlık yasa taslağını hazırladı. Artık 0-5 yaş arası çocukların çalışan annelerine kreş yardımı devlet tarafından yapılacak. Kreş masraflarının bir kısmı ödenecek.

Çalışan bir kadın olmak zor. Bir de üstüne anne iseniz yükünüz daha da artıyor. Çocukları düşünmekten işinize çok fazla zaman ayıramıyorsunuz. Doğum yapan kadınların çoğu da işini bırakıyor zaten.

Bakanlık bunu önlemek için böyle bir uygulama yapıyor. Çalışan annelere kreş yardımı Kadın ve Aileden sorumlu Devlet Bakanlığı tarafından yapılacak.

Yasa çıkarsa çalışan bir annenin cebinde kreş yardımı sayesinde ayda ortalama 700-1000 TL para kalacak. Yardım miktarı da annenin gelir durumuna göre belirlenecek.

Bakanlığın bu uygulamadaki tek şartı annenin çalışıyor olması. Kreş yardımı da doğrudan kreşe yapılacak.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

7 Yorum

 1. YASEMİN KAHVECİ says:

  güzel yasa ama bende 13 – 22 çalışıyorum vardiyaya uygun olursa seviniriz şimdiden teşekkür ederiz… bi an önce onaylanırsa iyi olur çocuğuma kimseyi ayarlayamadım işi bırakmak zorundayım…

 2. suheyla inceoglu says:

  inşallah yasa onaylanır.çalışan anneye büyük yardımı olur.çocuklarımızda güvenılır ellerde büyür.

 3. emine ceren says:

  sabah 11 akşam 11 bizler napıcaz bakanımız bunuda düşün işlh onaylanır

 4. sinem yetkin says:

  nazaman saglanacak kreş yardımı

 5. zuhal says:

  gercekten guzel bır yasa ınsallah bıran once onaylanırsa dahada guzel olucak ….

 6. denizhan bilir says:

  kreşler hep sabah bırakıyorsun akşam alıyorsun peki benim gibi sürekli 3 -11 veya vardiyalı sistemde çalışan anneler ne olacak.biz sokaktaki komşumuza baktırmak zorundayız acaba sayın bakan bunuda düşündümü merak ediyorum herkes 8 -6 iş bulamıyo ki fabrikalar genelde vardiyalı teşekkür ederim

 7. nurten eryılmaz says:

  çok güzel bir yasa , aldığımız asgari ücret onuda bakıcıya verirsek bize ne kalacak.devlete şimdiden tşk ederim kesin başbakanızmız bunuda olnaylarda bizlerde çocuklarımızı kreşe rahatlıkla veririz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*