BAĞKUR Emeklileri İntibak Zammı Alacak Mı, Ne Kadar Zam Yapılacak?


BAĞKUR Emeklileri İntibak Zammı Alacak Mı, Ne Kadar Zam Yapılacak?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten Bağkur emeklilerini ilgilendiren iyi bir haber geldi. 2002′de 3 aylık dönemde emekli olan 12 bin BAĞ-KUR’lu 100-150 lira dezavantajlı durumda kalıyordu. Bakan, bu emeklilerin aylıklarına da intibak zammı uygulanacağını belirtti.

Bakan Faruk Çelik’e emeklilerin maaş sıkıntısını çözmesi planlanan intibak yasası ile ilgili sorular soruldu. Sorulara istinaden, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, intibak düzenlemesinde BAĞ-KUR’lular ve Emekli Sandığı üyelerine ilişkin bir sorun olup olmadığını kendisine sorduğunu belirterek, Emekli Sandığı üyelerine ilişkin herhangi bir sorun olmadığını söyledi.Faruk Çelik açıklamalarında basın mensuplarına şu cevabı aktadı:

2000 öncesi SSK’lılarla ilgili sorunu, bildiğiniz gibi çözmüştük. BAĞ-KUR’lularla ilgili yaptığımız ayrıntılı çalışmada, 2002 yılında 3 aylık bir dönem için 100-150 lira kadar azami 12 bin kişiyi ilgilendiren bir farklılaşma olduğunu gördük. Buradaki intibaksızlığı, intibaka dönüştürmeye dönük bir düzenlemeyi yapıyoruz. BAĞ-KUR’lulardan yalnız 12 bin emekli vatandaşımızı ilgilendiren bir düzenleme… 2002′den önce 1,5 milyon lira aylık alan bir vatandaşımız varken, bu 3 aylık dönem içerisinde emekli olanların 100-150 lira daha dezavantajlı noktada olduklarını gördük.Kim Ne Demiş: bağkur emeklisi ne kadar zam alacak,bağkur zam,bağkur emeklisine yapulacak zamlar,bağkur emeklisiyim ne kadar intibak zammı alacağım,bağkur intibak zammı,bağkur intibak zammı alacak mı,bağkur liya intibak varmı,2009 emekli bagkurlara ıntıbak varmı,bağkura nr kadar zam,bağkura zam26 January 2012 Saat : 12:55

BAĞKUR Emeklileri İntibak Zammı Alacak Mı, Ne Kadar Zam Yapılacak? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

12 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)