Ayetel Kürsi Arapça ve Türkçe Okunuşu Anlamı


Ayetel Kürsi Arapça ve Türkçe Okunuşu Anlamı
1 vote, 1.00 avg. rating (45% score)

Çoğu kişi Ayetel Kürsi’yi sure veya dua zanneder. Ancak Ayetel Kürsi, Bakara Suresi’nin bir ayetine verilen isimdir. Ayetel Kürsi çoğu zaman dua niyetine okunur. 

Bu ayetin fazileti hakkında birçok hadis mevcuttur. Her zaman ve zeminde, sıkıntıda, darlıkta, bollukta okunabilir. Ayet olduğu için namazda da okunur. Ayetel Kürsi’yi yatmadan evvel okumak da gece her türlü beladan korunmayı ve rahat uyumayı sağlar. Her türlü şeytan ve cinlerin şerrinden Allah’a sığınarak bu ayet okunabilir.

Ayrıca Ramazan ayında da bol bol okunabilir.

Ayetel Kürsi’nin Arapça Yazılışı:

ayetel kursi arapca turkce okunusu anlamiArapça metninden okumakta güçlük çekenler için Arapça metnin Türkçe okunuşu da şöyledir: 

ALLAHü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayetel Kürsi’nin Türkçe Anlamı:

ALLAH… O’ndan başka İlah yoktur. Diridir, Kaimdir. O’nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. İzni olmaksızın O’nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O’nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O’na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek büyüktür.Kim Ne Demiş: ayetel kürsi arapça yazılışı,ayetel kürsi,ayetel kürsi arapça,ayetel kürsi arapça metni,ayetel kürsi yazılışı,ayetel kürsi türkçe okunuşu,ayetel kürsi suresi arapça yazılışı,ayetel kürsi türkçe yazılışı,ayetel kürsi arapça ve türkçe yazılışı,ayetel kürsi türkçe21 July 2012 Saat : 12:34
  Yaşam

“Ayetel Kürsi Arapça ve Türkçe Okunuşu Anlamı” için 2 Yorum

  1. mehtap çelik says:

    yorumla yorum yaptıgın sitenin alakası varmı acaba,

  2. asiye coşgun says:

    rabbime şükürler olsun manevi huzurum çok iyi gerçekten yaşamak gerekir bu hisleri anlatılmaz
    tek isteğim sabır etmek inanırım ki ALLAH taşıyamayacağım yükü yüklemeyecektir…

Ayetel Kürsi Arapça ve Türkçe Okunuşu Anlamı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

15 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)