Asker Maaşlarına Zam 2012, Yeni Zamlı Maaşlar Ne Kadar Olacak

askerelere iyilestirme zammi 2012Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli ve Emeklilerine büyük bir zam hazırlığı planlandığını açıkladı. Askerler Ağustos şurasıyla tayin, terfi heyecanına kapılmışken bir heyecan dalgası da maaşlara yapılacak zam müjdesiyle geldi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, subay, uzman, jandarma, uzman erbaşların maaşlarına yüzde 20 iyileştirme zammına hazırlandıklarını duyurdu. Emeklisi muazzafı, yüzde 20’lik zam oranıyla umutlandı.

Ayrım yapılmaksızın emekliler ve siviller de aynı şekilde zamlardan yararlanabilecek. Peki kimin maaşı ne kadar olacak?

Maaşı ortalama 2000 TL olan teğmen yüzde 20’lik artışla 2400 TL alacak.

 • 3000 TL olan Yüzbaşı maaşı 3600 TL
 • 4000 TL olan Binbaşı maaşı 4800 TL olacak.
 • 4500 TL alan Albay’ın eline 5400 TL geçecek ve Orgeneral maaşı da 6500 TL’den 7800 TL’ye yükselecek.
 • Yeni göreve başlayan ve 1800 TL alan bir astsubay da zamla birlikte 2150 TL alacak.
 • 1500-1700 TL maaşa sahip olan Uzman çavuşların maaşları da 300-400 TL ilave alacak.

Ayrıca TSK personeline fazla mesai için de ücret ödenmeye başlanacak. Erler de dahil afetlerde görevlendirilen tüm askerlere her gün için 63 TL fazla mesai ödenecek.

Başbakanlıkta görüşülen taslak Ekim ayında açılacak yasama yılında meclise sunulacak.

2013-2014 Asker Maaşları

Buna Benzer Diğer Yazılar...

23 Yorum

 1. nazire yılmaz says:

  merhabalar benim oğlum erzincan da tpçu olarak acemiliğini bitirmek üzere ,ustabirliği kars sarıkamış maaş alabilecekmi alacaksa ne kadar bilen varmıdır …

 2. salih aslan says:

  Önlisans mezunuyum 2014 haziranda askeri sınava gireceğim ve açık ögretim 3.sınıfta olacağım. askeriye yi kazanıp assubaylıktan sonra lisans diplomasını alsam bir işe yararmı???

 3. k c says:

  Arkadaşlar ben sözleşmeli win. Ne bu sizin dediğiniz. Maaşı alıyo ne böyle bir şey var ben 19 yaşından 25 yaşına kadar dağda sizler için mücadele ettim karşılığında ne aldım hiç bir şey sadece aldığımız para ya laf ediyor sunuz belli arkadaşlarınw yüzde 30 nu şehit verdim kim için sizler için sizin tabutta cenazeni olur bizim arkadaş larımız da ya battaniye ya çöp poseti kim için sizler için çorap ayaklarına yapışır günlerce yürümekten arkadaşlar mu işin ne maaşla ne parayla karşılığı olmaz bırakın 3000bini 5000bini on bin verseler yine az çünkü biz bu ışte canımızı veriyoruz kim için aldığmz 3 kuruş a laf eden nankörler için

 4. EMRE ÇİĞDEM says:

  Meslek lisesi ögrenisiyim son senem ve askeri okula astsubaylık’a gitmek için can atıorm her hangi gibi hiç bi fiziki saglık sorunum yok ama sizin bu yorumlarınızı görünce korkutuosunuz hepiniz pişmanmıssınız gibi su an eminim hepinizinde maddi durumu cok iyi ve hala isyan ediyosunuz sizin yerinizde olmak isteyenn binlerce insanlar var yol göstermenizi istiorm lütfen kardeşiniz olarak görün ..

  • MURAT ZENGİN says:

   Sevgili subay adayı kardeşim haklısın hepsinin durumu iyi sende biliyosun ki leyleyin ömrü laklakla geçer canı sıkılan yorum yazıyor takılma derslerine iyi çalış herşey güzel olacak…….

 5. bünyamin says:

  doktorlar yorulmaya değmez diyorlar, yorulmayın o zaman. bırakın mesleği simit satın. askerde poliste öğretmende imamda güzel maaş alıyor. ağlayıp sızlamayı kesin. biz sizin 10 katınız çalışıyoruz maaşımız sizin 1/4 (çeyrek) ünüz kadar. ssk bazen yatar bazen yatmaz. girdi çıktı gözterilir. servis yok. gece gündüz yok. ulen biz ağlamazken siz ağlıyorsunuz. şükretmesini de bilin. kendinizden yukarıya bakmayın hem moraliniz bozulur hem de nankörlük etmiş olursunuz. kendinizden aşağıya bakarsanız ne kadar iyi durumda olduğunuzu görür de şükredersiniz. mevcut konum ve maaşını beğenmeyenler bıraksın.

 6. hüseyin özcan says:

  askerlerimizin maaşı doktorlarımızın maaşından iyi. birde gizli olarak hiç bahsetmedikleri oyak paraları varki dudak uçurtan göz çıkaran cinsten. net bilmiyorum rakamları ancak bir astsubayın 60 bin tl civarında normal emekli sandığından aldığı paranın yanında oyaktan aldığı emekli ikramiyesi 150 bin civarında. bedava gibi konaklama yeme içmelerini hiç yazmayacam. Türkiyede varmı başka memur sınıfı böyle ballı olupta halen daha sızlanan ağlayan. neyse ben sızlanan ve ağlayanlara hakkım haram zehir zıkkım olsun diyorum..

 7. KD. Üsteğmen says:

  Arkadaşlar, harbiyeden mezun kd. ütğm. im. Aldığımız maaşların asgari geçim sınırında olduğunu söylemek istiyorum. Aldığımız eğitim, yaşam şeklimiz, işimiz nedeniyle kopan aile bağlarımız göz önüne alındığında, bunları tazmin edecek bir rakam yok. Yıllarca eğitim alıp, 13ünde üniforma giyip, anasını babasını yıllarca görmeden yaşayan bizleriz. 13 yaşında ağlamayı unutmanın maaş karşılığı olmaz. lütfen bu tip ortamlarda bizleri bu şekilde yargılamayın. 2006 ağustosunda beraber mezun olduğumuz devre arkdaşım, 8 yıllık eğitimden sonra 2nci ay maaşını alamadan şehit oldu. bi haftasonu istanbula gitti c.tesi nişanlandı, pazartesi bayrağa sardık. 21 yaşındaydı henüz. Devre arkadaşlarımın %15ini şehit verdim, %20sinin önüne devlet gazi yazdı. Bana başka bi yaşam tarzı söylesenize %35 görev hayatının ilk 7 yılında sağlık problemi yaşayan. Harbiyeden mezun olan, cebinde ayrıca mühendis diploması da bulunan, yıllarca anasını babasını görmeden, kız arkadaşı olmadan eğitim alan, AÇLIKLA TERBİYE EDİLEN (bir söz vardır, Allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin!) , yeni mezun teğmenin aldığı maaş 2100TL dir. Yok öyle abuk subuk milletin uydurduğu gibi tazminatlar falan. Lojman dediğiniz evli olana çıkar, o da boş daire varsa. Lojman dediğiniz 30-40 yıllık derme çatma binalardır. Dışarda ev kirası neyse, yaklaşık aynı rakamı lojman için ödersiniz ayrıca. Bedava lojman falan yok da ortada. İMAM’ın maaşı 2450 olmuş, füzelerin önünden çekin teğmenler, imamlar dua etsin, füzeler yön değiştirir, sınırlar da korunur böylece… 2 yıllık okul mezunu alıyor Polis alıyor 2700, imam alıyor 2450, teğmen alıyor 2100, bunların hepsini yetiştiren öğretmenlerin maaşından bahsetmiyorum bile… Nedir bu içinizdeki kin askere karşı? Yunan askeri miyiz? Ülkeyi mi sattık?….

 8. Aytek Yılmaz says:

  Zıkkımın kökünü yiyin halaa ağlıyorsunuz bu ülkede 750 liraya çalışıp geçinen insanlarda var siz kimsiniz yaaa ikibin lira üstü hepinizin maaşı babanızın malımı bu ülke yeeeee zıkkım yeeee

  • Anonim says:

   o 750 tl alanların hepsi hayatta hiçbir çaba sarf etmemıs hıcbır zorluk gormemıs kıcını devırıp omur boyu yatmıs o 750tl ye mahkumdurlar.Gelsın askerıyenın sartlarında calıssın onları goreyım bakım aılenı sevgılını sunu bunu gectım herseyden once her an kelle koltukta yasıosun neyın zehr-i zıkkımından bahsediosun sen ye zıkkımmmmın kokunu cahılll cahıl konusma:@

 9. muhtar says:

  bu haberi yapan kimin yandasi suanki alinan maaslar zaten bunlar yapilmis gibimi gosteriyorsunuz uyaniklar ayiptir yahu

 10. ALPASLAN MERMİ says:

  maaslara zam felan yok artı su an belırtlerın mıktarlar hep yanlıs boyle yalan haberlere ıtıbar etmeyın yukarıdakı rakamlar sacma sapan rakamlar bınbası 4000 lıra almıyor yuzbası 3000 kusur cıvarı alıyor albay maası 5000 ortalama kd bcvs maasları ortalma 3250 su an uzman maasları ortalalam su an 2250 tegmenden muhtemelen 2500 2600 cıvarı alıyor 10 yıldır oyalanıyoruz hıc ıtıbar etmeyın ınanmayın bu haberlere

  • astsubay says:

   arkadaşlar ben 6 yıllık jandarma astsubayım, evliyim , çoçuğum yok ve batıda görevliyim. şu an ki maaşım aralık 2012 maaşım 2880 liradır, ona göre hesaplayın işte

 11. hayri says:

  2012 bitti terfiler oldu tayinler oldu meclis açıldı bütçe görüşüldü,ama bu haber de diğerleri gibi balon çıktı!

 12. arslan katı says:

  İnşallah bu sefer görev tazminatı ve zamlar verilir.herkese selam.

 13. mehmet güner says:

  7 yıllık uzman doktorum.elime herşey dahil 4 bin tl geçmekte ve emekli olunca 1500 tl kadar alacağım.Bu kadar yorulmaya değmezmiş.Acili ile uğraş,hasta şikayeti ile uğraş,hastalık bulaşma riski ile yaşa.Bu ülkeyi ve hükümetlerini protesto ediyorum ve umarım onların çocuğu da dr. olur ve görürler diyorum.

 14. Erdo MERT says:

  AKP hükümeti bu zamlı maaş haberini 2008 den beri bilinçli olarak hep yapıyor,ama asla zam yapmazlar, bunun adı diğer deyimle gaz alma işidir. Onlar zammı subaylara ve milletvekillerine yaparlar Astsubaylara gelince bütçede para olmaz ister inan ister inanma yemin bile ederler nede olsa bu konularda çok ustadırlar !!!

 15. mehmet yavuz says:

  Vatanım için gerekirse hiç bir ücret almadan da görevimi en iyi şekilde yapmaya hazırım çünkü biz kanımızı ortaya koymuşuz bunu da para veya menfaat karşılığında yapmıyorum…ama arkadaşlarıma derim ki kanaat edersek aldığımız maaşa gayet iyi maaş alıyoruz…

 16. mandibula nazale says:

  bir varmış..; bir yokmuş…..:)

 17. murat zamir says:

  gayet yerinde maaşlar neden yanlış olsun

 18. olcay şimşek says:

  DAHA ÖNCEDE 5 KEZ ZAM HABERİ VERDİLER. ASLI ÇIKMADI. ŞİMDİ YİNE O HABERLERDEN Bİ TANESİ Mİ DİYE DÜŞÜNÜR OLDUK.

 19. halil yucel says:

  Belirtilen maaşlar yanlis. Yzb. Bölük komutani degilse 3000 gecmez. Bnb. Ise 3100-3200 arasi.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*