Araç Muayenesi Yaptırmama Cezası Ne Kadar


Araç Muayenesi Yaptırmama Cezası Ne Kadar
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Arac Muayenesi Yaptirmama CezasiTürkiye’de araçların 4′te 1′i muayeneden kaçıyor. Üstelik muayeneye gelenlerin yarısı kusurlu çıkıyor. Üstelik muayeneye hiç gelmeyen araçlar için cezai yaptırım sadece 72 TL.

Türkiye’de neredeyse araçların yarısı kusurlu. Üstelik kayıtlı 16 milyon aracın 4′te biri hiç muayene yaptırmıyor.

Kusurlu araçların trafikte neden olduğu sorunlar kadar büyükse muayene yaptırmanın cezası da o kadar az. Muayeneye gelen araçlarda ortaya çıkan tablo pek parlak değil. Çünkü ortalama her 2 araçtan birinde kusur tespit ediliyor.Trafikteki araçların ortalama yaşı 12. Buna rağmen periyodik bakım sayısı yetersiz. Araçlar yaşlandıkça kusur sayıları artıyor ve aracın emniyeti azalıyor. Bu nedenle 10 yaş üzeri araçlarda muayene sıklığının şimdikine göre artırılması gerekiyor. Türkiye’de araç muayenelerinde eksiklikler ve takibatında problemler olduğu görülüyor.

Konu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın da gündeminde. Araç güvenliği için tedbirlerin arttırılması planlanıyor. Zorunlu kış lastiği kullanımı, muayene sayısının arttırılması bu tedbirlerden birkaçı.Kim Ne Demiş: araç muayene cezası,muayenesiz araç cezası,muayenesiz araç kullanma cezası 2012,araç muayene cezası 2012,muayenesız arac kullanma cezası,muayenesiz araç cezası 2012,muayenesiz arac,vizesiz araç cezası,muayenesiz araç kullanmanın cezası 2012,vizesiz araç kullanmanın cezası 20125 August 2012 Saat : 12:22
  Yaşam

Araç Muayenesi Yaptırmama Cezası Ne Kadar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

11 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)