AÖF Kayıt Yenileme Ders-Ekle Sil Nasıl Yapılır

aof acikogretim fakultesi kayit yenileme ders ekle silAşağıdaki yazıda Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencilerinin kayıt yenileme ve ders ekle-sil işlemlerinin nasıl yapıldığı anlatılmıştır. Ayrıca yazının sonundaki videodan görsel olarak da işlemleri takip edebilirsiniz.

 • AÖF KAYIT YENİLEME adresinde en altta bulunan kayıt yenileme bağlantısına gidiniz.
 • Daha sonra TC kimlik numaranız ve AÖF şifrenizle giriş yapınız. “Oturum Aç” düğmesine bastıktan sonra karşınıza gelen güvenlik kodunu da yazarak giriş yapınız.
 • Karşınıza bazı uyarılar gelecek. Bu uyarıları kayıt yenileme işlemi için yapacağınız “ders ekle-sil” işleminden önce mutlaka okuyunuz.
 • Okuduğunuz bu metinde dersle ekle çıkar işlemi zaten özetle belirtiliyor. Okunanları kabul edip ileri düğmesine bastığınızda karşınıza almak zorunda olduğunuz dersler gelecektir. Bu dersleri seçtiğinizde ve onayladığınızda “bankaya yatırmanız gereken öğrenim ücreti” kesinleşecektir.
 • Alınan toplam kredinizin maksimum miktarı alt tarafta belirtilecektir. İstediğiniz dersleri bir sonraki sene aynı döneme bırakabilirsiniz. Tekrar almak zorunda olduğunuz dersleri silemezsiniz. Bu dersler zaten değişik renkte belirtilmektedir.
 • Eklediğiniz derslerin toplam kredisi 45’i geçmemeli. Maksimum 45 krediye kadar istediğiniz dersi seçebilirsiniz.
 • Son adımda “ileri” düğmesine bastığınızda seçtiğiniz dersleri göreceksiniz. Ders listesini kontrol ettikten sonra “EVET” düğmesine basarak onaylamanız gerekiyor. Onaylamadığınız ders listesi geçersiz sayılır.
 • Onay işleminden sonra son sayfada ders ekle çıkar işleminin dökümü size bir PDF dosyası bağlantısı olarak verilecek. “DÖKÜM ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ” bağlantısından bu dosyayı indirebilirsiniz.
 • Ders listesini onayladıktan sonra ödemeniz gereken tutar size gösterilecektir. Belirtilen tutarı VakıfBank’a yatırdığınızda kaydınız yenilecektir. Bankaya ödemeyi yaptıktan sonra tekrar ders ekle-sil işlemi yapamazsınız. Bankaya ödeme yapmadığınız sürece değişiklik yapabilirsiniz.
 • Bankaya ödemeyi yaptıktan sonra 14, 15, 16 Kasım 2012 tarihlerinde 45 krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleme işleminizi yapabilirsiniz.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

3 Yorum

 1. nurgül kalaycı says:

  merhaba ,
  kayıt yenileme tarihi yarın son gün, sistemde değiştiği için yarın ne yapacağımı bilmiyordum sadece aöfye gidip kaybettiğim şifreyi alıp ders ekle sil işleminden sonrada harcı yatırıp işlemi bitirmiş olacağım. bilgi için çok teşekkürler.

 2. selda şişman says:

  acıkögretime yeni kayıt yaptırdım ögrenci kimlik kartı ve bandrol almam gerekiyor mu?

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*