AÖF 2. Üniversite Kayıt Gerekli Evraklar ve Harç Ödeme

aof kayit tarihleri sinavsiz 2. universiteAçıköğretim fakültesinde 2. üniversiteyi okumak isteyen kişiler için kayıtlar başladı. İnternet başvurusu ve açıköğretim fakültesine kayıt işlemleri için yapmanız gerekenler aşağıda adım adım anlatılmıştır.

1. İnternetten başvuru ve kayıt tarihi: 01 Ekim – 19 Ekim 2012 arasındadır. kayit.anadolu.edu.tr internet adresine girerek “İKİNCİ ÜNİVERSİTE” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu sayfada kayıt için yapmanız gereken şeyler hakkında birçok bilgi veriliyor.

AÖF 2. Üniversite Olarak Hangi Bölümler Seçilebilir?

BAŞVURU SIRASINDA SORUN YAŞAMAMANIZ İÇİN GÜNCEL İNTERNET TARAYICILARI KULLANMANIZ ÖNERİLİR!!!

2. BAŞVURU VE KAYIT başlığı altında ” Başvuruya şimdi başlamak için buraya tıklayınız.” bağlantısını göreceksiniz. İnternet başvurusu için sizden istenen bilgileri burada karşınıza çıkan forma doldurarak bütün adımları doğru olarak tamamlamalısınız.

3. Bu adımlar sırasında sizden sisteme bir fotoğraf yüklemeniz istenecektir. Bu fotoğraf daha önce çekilmiş vesikalık bir fotoğrafınızın bilgisayara taranmış hali olursa çok iyi olur. Eğer yoksa orada istenen özelliklerde bir fotoğrafı çekerek bilgisayara aktarmalısınız. Fotoğraf 3 mb boyutu geçemez ve JPG türünde olmalıdır.

4. Bütün işlemlerin sonunda sayfayı hemen kapatmamanız gerekiyor, çünkü son sayfada size kayıt için gerekli bazı evraklar PDF şeklinde verilecektir. Bu dosyayı bilgisayara indirmeniz çok önemlidir. Eğer bir hata olur da bu dosyayı indiremezseniz veya unutup tarayıcıyı kapatırsanız 2. bir başvuru yapmanız gerekecektir. İlk başvurunuzla arasında en az 30 dakika süre geçmesi gerekiyor.

5. Son olarak kayıt belgesini de indirdikten sonra yazıcıdan çıktı almanız gerekecek. Bu dosyalar içerisinde doldurmanız gereken boşluklar göreceksiniz.
Aşağıdaki 3 belge yazıcıdan çıktı aldığınız sayfaların birinde birleşik olarak yer alacaktır. Gerekli yerleri doldurunuz.

 • Fotoğraflı-İmzalı Form
 • Internet Başvuru Belgesi
 • Öğrenci Bilgi Formu

Okumakta olduğunuz okuldan öğrenci belgesi veya mezun olduğunuz okuldan diploma fotokopisi ve 4 adet 4.5×6 cm. Fotoğraf teslim etmeniz gereken diğer evraklardır.

 • Öğrenim Belgesi
 • 4 adet 4.5×6 cm. Fotoğraf

6. Sonraki adımda seçtiğiniz AÖF bölümüne göre harç/eğitim ücreti ödemenizi 01 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012 tarihleri arasında, bankanın mesai saatleri içerisinde, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce herhangi bir Vakıfbank şubesine yapmalısınız. Şehitlerin Eş ve Çocukları, Maluller, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları ile Özürlü öğrenciler banka ödemesini yapmayacaklardır.
Not: Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren Şehitlerin Eş ve Çocukları, Maluller, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları durumlarını kanıtlayan resmi belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte banka ödemesini yapmadan AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

7. Harç ödemesini de yaptıktan sonra bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna giderek kesin kaydınızı 1-16 Ekim 2012 tarihleri arasında yaptırabilirsiniz. Mazeretli kişilerin kayıtları 19 Ekim’e kadar devam etmektedir.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

28 Yorum

 1. şahin portekal says:

  ben endüstri meslek lisesini bitirdim. 6 sene önce,açık öğretim üniversite okumak iç,in ne yapmam gerekiyor. nasıl bi yol izlemelymmmm

 2. ubeydullah salgın says:

  ygs girmedim açıköğretime devam edecekmiyim

 3. serkan antepli says:

  slm ben 2 yıllık bankacılık ve sıgortacılık bolumu allttan ders yuzunden yarım senem kaldı şimdi ygs sınavına gırdım puanım dusuk 160 aldım sınavsız acıköğretım de hangi bölümlerden yararlanırım ve kac yıl okuyabılırım.birde 2 yıllık veya 4 yıllık olursa askerlıge bı faydası olurmu

 4. emre özgül says:

  arkadaslar ben lise son sınıf öğrencisiyim. Sınavsız geçiş ücretini yatıramadım.Şimdi ben 2 yıllık bile
  üniversteye giremeyecekmiyim.lütfen cevap verin

 5. MEHTAP IŞIKTAŞLI says:

  BEN İKİNCİ ÜNİVERSİTE HAKKIMDAN YENİ EĞİTİM YILINDA FAYDALANMAK İSTİYORUM KAYITLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR ÖĞRENE BİLİR MİYİM ?

 6. esra can says:

  merhabalar ben yıldızteknik üni.de restorasyon okuorum ve onumuzdekı sene gidip basvuru yapmak ıstıyorum felsefe bölümünü secmek için illakı sınavamı gırmem gerekıyor sadece sınavsız hakkımı ıkı yıllıklardamı kullanmaktayım acıl cevap lutfennnnn

 7. meva baykuş says:

  bugün kayıt yapabılır mıyım..aöf işletme mezunuyum 2. unv olarakta sosyal hizmetler okumak ıstiyorum bugun yetişir miyim

 8. ceyda says:

  ben başvuru yapamadım mazeretim var nasıl kayıt yapabilirim

 9. muhammed akbulut says:

  Arkadaşlar mazeretli kayıt için istirahat(rapor) şart mı? şartsa kaç gün? yoksa mazeretine dair dilekçe de geçerli olur mu?

 10. Kadir says:

  ikinci üniversite türünde başvuruyorum açıköğretime. Bunun için askerlik durum belgesi istenmediğini biliyorum ama son sınıf olduğum için bir problem olur mu yine? bunu merak ediyorum.

  • HABERCİL says:

   askerlik durum belgesi istenmiyor.

   • serkan antepli says:

    slm ben 2 yıllık bankacılık ve sıgortacılık bolumu allttan ders yuzunden yarım senem kaldı şimdi ygs sınavına gırdım puanım dusuk 160 aldım sınavsız acıköğretım de hangi bölümlerden yararlanırım ve kac yıl okuyabılırım

 11. gökhan says:

  simdi benim ögrenci belgesi almak icin düzceye gitmem gerek kayit 16 sindami bitiyo yoksa 19 kadarmi ben bunu anlamadim

  • HABERCİL says:

   16sında bitti. Mazeretli öğrencilerin kayıtları 19’una kadar devam ediyor.

 12. SONGÜL HEYRTDX says:

  kayıt için evraklarda 4 resim istenmış ayrıca altına tekrar 4 resim yazılmış sadece 4 resim mi gerekli ?

 13. meltem A. says:

  On lısans radyo tv programcılıgı mezunuyum.yuksek lısans ıcın lısans tamamlamam gerekıyor.dgs yapmayacagım ıcın acıkogretımden 2 yıllık bır bolum okumam yeterlı mı yoksa 4 yıllık bı bolum mu okumam gerekıyor?

 14. kübra çelenk says:

  merhaba ben sakarya üni mezunuyum 2. üni için aöf e başvuru yapıcam tam olarak kayıt işlemleri nasıl ilerliyor bilgilendirirmisiniz??

 15. Ali AYDIN says:

  Eğitim ücretini kredi kartıyla herhangi bir vakıfbank bankamatiğinden yapabiliyor muyuz?

  • HABERCİL says:

   Bankamatikten oluyor da sanırım kredi kartı ile olmaz. Hesaptan göndermeniz gerekiyor.

 16. Ali AYDIN says:

  Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunuyum. Zaten ikinci üniversite olarak açıköğretime başvuracağım, yine de diploma fotokopisi ekleyecek miyim?

 17. duygu aydemir says:

  su an aydın yenıpazarda sigortacılık okuorum(2, sınıf) ıkıncı unv. ıle gecen yıl adalet bolumune kayıt yaptım yeterı kadar calısadım bu yıl harc parasını hangı tarıhlerde yatıracagız ve alttan dersm oldugunu nasıl ogrenebılırım ? aydın aof burosunun numarasını mail atarsanız sevınırım…

 18. okulzede says:

  ne biçim sistem bu ya hani harç parası kalkıyordu

 19. hilal öztürk says:

  ben 2009 da önlisans ilahiyat bölümünden mezun oldum.dgs sınavına girmek istiyorum ama mezun olduktan sonra dgs ye girmek için 5 sene içinde girmek gerekiyormuş.benimde 2013 de 5.inci senem doluyor.dgs ye girebiliyor muyum

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*