Anasayfam Değişmiyor |İnternet Açılış Sayfası Ayarlama Sorunu

İnternet tarayıcınızın ( Mozilla Firefox, internet explorer, Chrome . . . ) açılış sayfasını değiştiremiyor musunuz ? İstediğiniz ayarlamayı yaparken sorun mu yaşıyorsunuz ? İşte “Anasayfam değişmiyor!” probleminin çözümü:

İnternet ortamında karşılaşılan bazı durumlar hiç hoş olmayabiliyor. Zira kötü niyetli yazılımcıların veya insanların istenmeyen türden erişimlerine istemeden de olsa müsade edebiliyoruz. Bilgisayarımızdaki istenmeyen uygulamaların değiştirmesi güç ayarlamaları otomatik olarak yapması bunlardan sadece bir tanesi.

Pek çok eklenti, program veya uygulama ana sayfamızı değiştirir. Zira buna pek çok kez tanıklık etmişsinizdir. Ancak bazı uygulamalar var ki biz istediğimiz ayarlamaları yapmayalım diye direnir ve tarayıcımızın açılış sayfasını değiştirmemize engel olur.

İnternet tarayıcısı ana sayfası değişmiyor. Ne yapmalıyım ?

“İnternet giriş sayfasını değiştiremiyorum” probleminin çözümü şu şekildedir.

Bunun birkaç yöntemi vardır ancak öncelikle programsız çözümünü anlatacağım.

Açılış sayfanızı değiştirmeniz engelleniyor olabilir. Bunun için hedef yol değiştirilmiş veya yanıltılmış olabilir. Dolayısı ile tarayıcı üzerinden yapacağınız ayarlamalar algılanmıyor olabilir. Bu durumda yapmanız gereken tarayıcınızın ( ie internet explorer, mozilla firefox, google chrome ) ikonuna sağ tıklayarak ( bu işlemi başlat menüsünden tarayıcı bulup yapabileceğiniz gibi tarayıcıyı açıp görev çubuğundan da yapabilirsiniz ) “Özellikler” demektir. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır:

Buradan “Hedef yazan yere aşağıda yazılanları yazmanız ( resimli anlatım üzerindekiler ile aynı ) veya fazlalıkları silmeniz gerekmektedir:

  • İnterner Explroer İçin : “C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe”
  • Mozilla Firefox İçin : C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe”
  • Google Chrome : “C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe”

Anasayfam değişmiyor ayarı

2. YÖNTEM

Aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin :

  • Başlat Menüsü – Çalıştır – Regedit ( yazın ve enterlayın ) – HKEY_CURREN_USER- Software – Microsoft – Interent Explorer – Main anahtarında bulunan adresi değiştirin

3. YÖNTEM ( Programlı )

Bilgisayarınıza Demisoft Anasayfa Değiştirme Programı  indirerek sorunu çözebilirsiniz.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

1 Yorum

  1. firat says:

    yontem ise yaradi.tesekkurler.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*