6 Ay Staj-İş İmkanı 740 TL Maaşlı Sigortalı, İŞKUR Başvuru

6 Ay Staj-is imkani 740 TL Maasli Sigortali iskur basvuruİşsiz Gençlere 740 TL Staj Maaşı

2 milyon işsiz genç için yeni bir umut doğdu. Genç işsizler için 6 aylık stajla meslek sahibi olma ve ayda 740 TL kazanma programı başlatılıyor.

İşkur uygulamaya başvuranlarla doldu taştı. Sigortalı, 740 TL maaşı duyan işsizler bu habere çok sevindi. Çalışma Bakanlığı’nın yeni başlatacağı iş başı eğitim programı ile hem işsizlik problemi çözülecek hem de genç işsizlere meslek kazandırılacak.

2 milyona yakın genç işsiz mesleki eğitim görecek. Tezgahın başında ustadan işi öğrenecek. Beğenilirse kalıcı olacak. Gençler iş başı eğitim programı için sıraya girdi.

Programın en cazip yönleri meslek öğrenirken asgari ücret kadar maaş alacak olmak ve sonunda belki de staj yapılan yerde kalıcı olmak.

Programın olmazsa olmaz bazı şartları da var. Katılan kişiler için işkura kayıtlı işsiz olmak şartı aranıyor. İşveren için ise mesleği dışında stajyeri çalıştırmamak. Şimdi milyonların beklentisi programın bir an önce başlaması.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

46 Yorum

 1. ELİF ELİF says:

  iş başı eğitim ücretleri ne zaman yatıyor bilginiz varmı

 2. kübra çağılcı says:

  turiz ve otel işletmeciliğ mezunuyum ve böyle bir işe ihtiyacım var.

 3. özlem güven says:

  allah askına bırı bıseyler desın ya gıttım bugun basvurdum su yorumları gorunceye kadar umutluydum sımdı kafam karıstı gercekten bu konuyla ılgılı bılgısı olan yazsın

 4. irmak ozturk says:

  arkadaslar bu program durust degil aslinda is veren + iskur olarak odenmesi gerekiyor. ancak is verenler bu parayi odemeye yanasmiyorlar. normal maastan iskurun verdigi para dusuluyor. bunu da sizi bedavaya calistirmak icin yapiyorlar. gunluk 25tl harclik olayi dogru ancak is gunu basina carpiliyor. 10-15 gun kadar gec yatio. sigortaniz iskur tarafindan genel saglik sigortasi kapsaminda yatio. asgari ucretle calismak daha mantikli. alti aylik surenin sonunda da tekmeyi yiyebiliosunuz

 5. arjinbulut says:

  4ay normelde ayda 400 veriliyor tatil bayram kesılince ne kaldıysa onu alıyorunuz

 6. emre can says:

  Ne 740ı abartmayın İşkur tam bir rezalet tam bir fiyasko günlük 25tlden hesapla en fazla 650 yapıyo. Ve normal şartlarda 1nde yatması gereken maaş her ay 10-15 gün gecikmeli yapıyor. bu memlekette kim işini doğru yapdıki bunlarda yapsın.

 7. fatih mehmet says:

  süper bır sey iş istiyorum naasıl baş vuracaz

 8. erkan tolçak says:

  740 TL hikaye 🙂 günlük 25TL 650 ye tekabül ediyor. Eğer işveren isterse üstüne para verebilir o kadar..

 9. öö says:

  bu imkan çol güzel ama en lise muzunları için lise mezunu olmayan ne yapsın.

 10. sercan özdemir says:

  aciL mesLek öğrenmek istiyorum.ihtiyacım var

 11. ugur aydogan says:

  bu fırsattan yararlanmak ıstıyrumm,,,

 12. özlem koçbıyık says:

  acil işe ihtiyacım var

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*