2013 Üniversite Ek Yerleştirme KYK Başvurusu

2013 ÖSYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlar sonuc.osym.gov.tr internet sitesinden öğrenilecek. TC Kimlik numaranız ve aday şifrenizle ek yerleştirme sonuçları sorgulanabiliyor.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından 7-8-9 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Adayların kayıt olmak için, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye 7-8-9 Ekim 2013 tarihlerinde, kayıt için gerekli belgeler ile başvurmaları gerekmektedir.

EK YERLEŞTİRME KYK BAŞVURUSU

Ek yerleştirmelerin ardından da Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) üniversiteye yerleşen öğrenciler için başvuruları almaya başlayacak.

KYK burs, yurt ve kredi başvuruları www.kyk.gov.tr adresinden yapılabilecek.

Ek kontenjan ile yerleşen öğrencilerin YURT BAŞVURUSU ve BURS/KREDİ BAŞVURUSU ayrı bağlantılar üzerinden yapılmaktadır. KYK resmi internet sitesine girdiğinizde zaten ayrılmış olarak başvuru bağlantılarını göreceksiniz.

EK YERLEŞTİRME İLE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİN KYK BAŞVURULARI 07 EKİM 2013(07 EKİM 2013 DAHİL)  TARİHİNDE SONA BİTECEK.

Başvuru adresi: www.kyk.gov.tr

Buna Benzer Diğer Yazılar...

43 Yorum

  1. HACERE UZUN says:

    1217. yedeğim ve umutla bekliyorum

  2. selin says:

    ikinci dönem başında da yurt başvurusu yapma şansım var mı ?bilgisi olan var mı

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*