2013 OGES İnternetten Tercih Yapma Başvurusu e-okul.meb.gov.tr

2013 SBS sonuçlarınıza göre tercih işlemlerinizi E-okul internet sitesinden yapacaksınız. Daha önce sitemizde tercih işlemlerinde gerek duyacağınız kılavuz ve okulların tercih kodları ile puanlarının yer aldığı listeleri yayınlamıştık. Bu listelere aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

e-okul.meb.gov.tr adresinde sayfanın altına doğru 2 tane bağlantı göreceksiniz. 1. adresten tercih işlemlerinizi yapabilirsiniz.  2. adresten ise ” 2013 YILI ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ (OGES) KONTENJAN VE TERCİH LİSTELERİ”ne ulaşabilirsiniz.

Tercih Sayfasına Buradan Girebilirsiniz

Aşağıdaki gibi bir form göreceksiniz.

Güvenlik kayıt no”  ile ilgili çok soru geliyor. Bununla ilgili gerekli açıklamalar zaten formun altında da belirtilmiş.  OGES SONUÇ BELGESİ’nde yer alan güvenlik numarasıdır.

Güvenlik Kayıt Numarasını kaybettiyseniz  öğrencinin kayıtlı olduğu okul müdürlüğüne şahsen başvurarak  Güvenlik Kayıt Numarası’ nı öğrenebilirsiniz

2013-OGES-Tercih-basvuru-giris-bilgileri-1

E-Okul’daki Tercih Listelerine ve Tercih Kodlarına Ulaşmak İçin Buraya Bakın

NOT: Öğrenci Okul No alanına giriş yapılırken mutlaka öğrenci numarasının önüne 2013 ekleyerek sisteme giriniz. Örn: Okul numarası 16 olan öğrencinin okul numarasının önüne 2013 eklenerek 201316 olarak sisteme girilmelidir.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

56 Yorum

 1. Betül says:

  Arkadaşlar dün sabahtan beri giriyorum giriş yapmıyor bugün yine girdim yine giriş yapmadı.Google chromeden giriyorum.Belki chromede bir sorun vardır dedim mozillayı açtım ondanda giriş yapmıyor.Tercihlerin son günü geldi neredeyse ama hala açmıyor bunun düzeltilmesi lazım acill.

 2. pınpın says:

  Arkadaşlar google chrome , yandex siteye iriş yapmıyor bu yüzden giremiyorsunuz.
  İnternet explorerdan giriş yapın.

 3. Adem HASANBAŞ says:

  https://e-okul.meb.gov.tr/SinavIslemleri/BasvuruIslemleri/OKSTERCIH/SNV00008.ASPX Sitede problem var acil yetkililer bunu düzeltmeli.

 4. Alperen Canyurt says:

  Kardesler bende aynı sorunu yasıyordum sıtenıze baktım ama cozum goremedım sonra kendım buldum ve sızınle paylaşmak istedım google chrome ıle gırıyorsanız açılmıyor mozillayı bilmiyorum ama internet explorer ile girerseniz rahatlıkla açıcaktır ama once okulunuzdan sınav sonuc belgesını almalı ve belgede yazan güvenlık kodunu bılmelısınız hadi kolay gelsin

 5. hakan ugan says:

  bendede olmuyo sitede hata var

 6. muhammed KARAKAYA says:

  ben yeniden okul tercih etmek istiyorum ama yapamıyorum ben birisinden bu sabah tekrar tercih yapılabiliyor diye duydum ben tekrar nasıl tercih yapabilirim ?

 7. ishak ekinci says:

  bilgiler çıkmış bir türlü tıklıyorum olmuyu neden olmuyo nedenini söylermisiniz acil

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*