2012-2013 KYK Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

2012 2013 KYK Başvuru Tarihleri Ne ZamanKYK başvurularında Ara Sınıflar için başvuru süreci geçti. Şimdi sırada üniversiteyi yeni kazanan adayların tercihleri var. KYK üniversite öğrencileri için büyük destek kapısı ve binlerce öğrenci KYK’nın sağladığı burs, kredi ve yurt imkanlarından faydalanıyor. Eğitime destek sağlayan KYK başvuru tarihleri en çok merak edilen sorulardan. Ara sınıf başvurularını daha yeni öğrenen ve başvurular ertelenir mi, ek süre verilir mi diye sorular yönlendiren birçok öğrenci var. Bu tür problemlerle karşılaşmamak için şimdiden diğer yazılarımızda da belirttiğimiz 2012-2013 KYK Başvuru Tarihlerinin Ne Zaman olduğunu bir kere daha açıklama ihtiyacı duyuyoruz.

2012-2013 KYK Ara Sınıf Başvuruları : Başvurular bitti ve  kapandı…

Üniversiteyi yeni kazanan, yeni kayıt öğrencilerin KYK Başvuru Tarihleri: LYS üniversite tercih süreci yeni bitti. Çok net olarak söyleyebiliriz ki tercih sonuçları açıklanır açıklanmaz 2012-2013 yeni kayıt başvuruları da hemen başlayacaktır. Tercih sonuçlarının da 2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Artık yıl öğrencileri (okulu uzatanlar) için KYK başvuruları: Bu öğrenciler sadece YURT başvurusu yapabilirler ve başvuru tarihleri de 10-23 Eylül( 23 Eylül 2012 dahil) tarihleri arasında olacak.

Ek Yerleştirme ile Üniversiteyi Kazanan Öğrencilerin KYK Başvuruları:  Geçenki başvurularda 11-16 Ekim arasında yapılmıştı. Ancak bu sene ek yerleştirmeler hakkında bir yorum yapamadığımızdan sadece şunu söyleyebiliriz. 2012-2013 dönemi için kyk başvuruları tercih ve yerleştirme işlemlerinden sonra olacaktır. Ek yerleştirme sonuçları açıklanınca KYK başvuruları da başlayacaktır.

Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek KYK Başvuruları 2012-2013:  Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin 2012-2013 eğitim-öğretim yılı için KYK başvuruları 17 Eylül-07 Ekim 2012 (07 Ekim 2012 dahil) tarihleri arasında alınacaktır.

Buna Benzer Diğer Yazılar...

46 Yorum

 1. tolga bacak says:

  ozel yetenekle girenlerın yurt başvurusu ne zaman ya

 2. tolga bacak says:

  ozel yetenekle giren yurt başvurusu ne zaman belli olur ya cevap lutfenn

 3. MELSA TOPRAKEKEN says:

  Merhabalar, yüksek lisans için bahar döneminde müracat ettim ve kabul edildim, şimdi kyk dan burs almak için 2013 eylülü mü beklemem gerekiyor yoksa nisan mayıs gibi bir başvuru olur mu?

 4. mahmut KARMIŞ says:

  Benim Kızım 40lar50de myo kazandı ek yerleştirmede kayıtlar 8-9-10- son 09-2012 de biz bu arada kalktık gittik ve ayın dokuzunda kayıt işlemleri felan yurt derken kyk müracaat etmek hiç aklımıza gelmedi müracaatlarda bitti tabiki şu anda ne yapmamız gerek bilgisi olan ama bu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok memmun oluruz.15 tatilden sonra yapma imkanımız varmı yoksa 2nci yılımı bekleyeceğiz

 5. esra er says:

  merhaba acaba ek yerlestirmeler icin kyk burs basvuruları ne zaman\

 6. ek tercih says:

  merhaba ben ek tercıh ıle bartın unıv yerlestım ancak kyk yurt basvurusu yapmam lazım acil.nezaman baslıyor basvurular cok arastrdım bulamadım yaaa yardımcı olun nolur

 7. Hasan says:

  ek yerleştirmede tercih yaptım . eğer çıkarsa ne zaman kayıt olup, ders başı yapacağız bir bilginiz var mı ? şuan derslere başlandı sanırım biz sonradan mı dahil olacağız ? yani ders kaçırmış olarak mı başlayacağız?
  bir bilginiz varsa, paylaşırsanız sevinirim.
  teşekkürler.

 8. Mehmet aktaş says:

  Dgs ile lisans eğitimine yeni geçtim acaba kyk ya ne zaman nasil başvuru yaparım teşekkür ederim.

  • HABERCİL says:

   DGS ile yeni yerleşenlerin başvuru dönemi içerisindeyiz 7 Ekimde bitecek.

   • ek tercih says:

    merhaba ben ek tercıh ıle bartın unıv yerlestım ancak kyk yurt basvurusu yapmam lazım acil.nezaman baslıyor basvurular cok arastrdım bulamadım ya

    • HABERCİL says:

     kyk sitesine bakarsanız duyuruyu görürsünüz.

     • BURS BAŞVURUSU says:

      off kyk sıtesınde sadece burs ve ogrenım kredısı basvurusu var yurt basvurusu yok neden?

     • HABERCİL says:

      yurt başvurusu yok nedenini kyk’ya sorun. yurtlarda boş yer kalmamıştır zaten.

 9. ümmühan özdaş says:

  mrb ben kyk nın burs başvurularını kaçırdım ek tercih yapanların sonucundan sonra kyk ya tercih yapabilirmiyim?

  • HABERCİL says:

   Hayır yapamazsınız. Sadece ek yerleştirme ile üniversiteye girenler başvuru yapabilir o dönemde.

 10. Gökhan MENGİN says:

  Merhaba ben özel yetenek sınavını kazanarak okula kayıt yaptırdım ve kyk nın yurtlarına başvuru yaptım. Başvuru süresi 7 ekim de bitiyo. Acaba sonuçların acıklanması uzun sürer mi yada kaç günde açıklanır,bilgi verirseniz sevinirim. iyi günler.

 11. Gökhan MENGİN says:

  Merhaba ben özel yetenek sınavını kazanarak okula kayıt yaptırdım ve kyk nın yurtlarına başvuru yaptım. Başvuru süresi 7 ekim de bitiyo. Acaba sonuçların acıklanması uzun sürer mi yada kaç günde açıklanır,bilgi verirseniz sevinirim. iyi günler.

 12. esra kursun says:

  yüksek lisans yurt başvuru sonuçları ne zamn açıklanır? tşkkürler

 13. sami karakuş says:

  ben özel yetenekle kazandım başvuruyu ayın 19 da yaptım ama ne zaman açıklanır

 14. ayse kız says:

  millilik için kyk ya internet başvurusunu yaptım bundan sonra ne yapmalıyım ankaraya belge mi götürecegim okula yazı mı gelecek bi ondan sonra mı götürecegim son tarih ne zaman lütfen bi bilgi verin

 15. MAK MAK says:

  17 eylülde yurtlar için ek yerleştirme listeleri açıklanacaktı bilgisi olan var mı bizim yedek sıramız hiç değişmemiş:((

  • HABERCİL says:

   yedek sırası değişmiyor ki. yurt bölge müdürlüklerinden hangi yedek öğrencilerin alındığını öğrenmeniz gerekiyor.

 16. nazik says:

  ben güzel sanatlar lisesinden mezun oldum ve yetenek sınavıyla üniversiteyi kazandım.üniversteye Kayıt tarihide 25 eylülde başlayıp 2 ekimde bitmekte. KYK burs.başvurusunda bulunmak istiyorum. süresi geçiyormu,,başvuru yapabilecekmiyim diye öğrenmek istiyorum. lütfen yardımcı olurasnız sevinirim .kafam karıştı.

  • HABERCİL says:

   kazandıysanız şu an başvuru yapabilirsiniz. kayıt tarihini beklemenize gerek yok.

 17. yağmur ar says:

  Merhaba…Ben birşey soracaktım.Bu sene yüksek lisansa başlayacağım.4 sene lisansım boyunca devlet yurdunda kaldım.hemen çıkmıştı.17sinde başvuru yapacağım yurt ve burs çıkma olasılığı nedir?Lisansımda hem öğrenim hemde burs almadım.Yardımcı olursanız sevinirim…

  • HABERCİL says:

   Lütfen olasılıklı sorular sormayın. Bizim bu konuda herhangi bir fikrimiz olmuyor. Sabit bilgiler varsa sorduğunuz soru hakkında onu cevaplayabiliriz. 17 Eylül- 7 Ekim arasında başvurunuzu yaparsınız ve sonucunu beklersiniz. Çıkar veya çıkmaz diye birşey söyleyemeyiz.

 18. Elman Selimoglu says:

  arkadaşlar ben yurda nasıl kayıt yaptıra bilirim bi bilgi vere bilirmisiniz.yurt başvurularına yetişemedimde.eylülün 15 i gidip kayıt yatıra bilirmiyim çok acil bilgi vere bilirmisiniz

 19. irfan says:

  ne zaman ackılanacak

 20. hande süme says:

  ek yerleştirmelerde girecek öğrenciler için burs başvuruları olacak değiş mi kesin yani kaçırmış olmadım değil mi lütfen bilgilendirirseniz sevinirim

 21. hande süme says:

  ek yerleştirmelerde üniversiteye girenler için de burs başvurusu olacaktır kesinlikle değil mi yani kaçırmış olmadım

 22. emre saran says:

  hocam babamın ssk sıcıl no ıle annemın aynı mı oluyor cunku bulamadım ve doldurma zorunlugu varmı bırde BABAM ıscı meslek bolumden neyı yapma gerekır acılllllllllllllll!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 23. ayşe erdem says:

  bu yurt ve bursun kazanıldığını ne zaman öğrenebiliriz peki?

  • HABERCİL says:

   Yurt başvuruları üniversiteler açılmadan sonuçlanacak. Burslar da büyük ihtimal Aralık ayında belli olacak.

 24. Ekrem.Yener says:

  sityeye girmior????

  • HABERCİL says:

   Problem yok şu an. Bazen giriş problemleri olabilir yoğunluktan denemeye devam ediniz.

 25. mağdur says:

  yaa ben yeni sezon öğrencisiyim kayıt yapamıyorum bir bilgi verir misiniz?:((((

 26. ESRA ÇELİK says:

  inşallah ek başvuru olur yoksa halimiz duman… 🙁

 27. semih sancak says:

  merhabalar bende 5 agustosu kacırdım haberım yoktu benım gıbı magdur olan bırcok ınsan var erteleme şansınız var mı ? cok kişi magdur oldu

  • HABERCİL says:

   Bize erteleme için talepte bulunmayın. Habercil.com sadece bilgilendirme amaçlı açılan bir sitedir. KYK’ya birçok kişi talepte bulunursa bu şekilde ek başvuru çıkabilir. Şu an için böyle bir haber yok.

 28. Serkan Sökeli says:

  Merhaba ben 5ağustos olan tarihi kaçırdım tarihin biraz daha ertelenme ihtimali varmı? veya bu sene için başka bir şekilde kredi/burs’a başvuru yapabiliyormuyum?

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*